Giresun’un Eynenil ilçesinde yaşamını yitiren Rabia Naz’ın ölümü ile ilgili açılan davada yeni bir gelişme yaşandı. Davaya bakan savcı Emine Üveyik değişti. Değişiklik ‘HSK’nın inceleme yapacağız’ Adalet bakanı Abdulhamit Gül’ün ise ‘babanın yanındayız’ sözlerinin ardından geldi. Adli Tıp raporlarında Rabia Naz’ın trafik kazası sonucu öldüğü söyleniyor. Fakat savcılık her açıklamasında olayın intihar olduğu iddiasını dile getiriyordu. 

 

Fırat YEŞİLÇINAR – İSTANBUL

medyablok’a konuşan baba Şaban Vatan, Adalet Bakanı’na teşekkür ettiğini söyleyerek, davanın bir an önce sonuçlandırılması çağrısını yineledi.

HSK inceleme başlatmıştı
Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK), Rabia Naz Vatan’ın ölümüyle ilgili soruşturmada, babası Şaban Vatan’ın “müfettiş incelemesi yapılması” talebi doğrultusunda inceleme başlattı. İnceleme kararı Görele Sulh Ceza Hakimliği’nin acılı babanın akıl sağlığının yerinde olup olmadığının tespiti için Samsun Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne sevk etmesinin ardından gelmişti.
Adalet Bakanı: Babanın yanındayız

Adalet Bakanlığı ise sosyal medya hesabı üzerinden dün şu açıklamayı yaptmıştı: Sürecin şeffaf biçimde ilerlemesi ve tüm soruların cevabını bulması yegane amacımızdır. Süreci başından beri dikkatle takip ediyorum. Bir baba ve Adalet Bakanı olarak, Şaban Vatan’ın acısını anlıyor, adalet arayışını derin bir saygıyla karşılıyorum. Temennim, soruşturma sonucunda maşeri vicdanı tatmin edecek adil bir neticeye varılmasıdır. Rabia Naz kızımızı rahmetle anıyor, acılı ailesine sabırlar diliyorum. Gerçek neyse onu bilmek, öğrenmek isteyen ailenin yanındayız.

Total
0
Shares
İlginizi çekebilir

24 TV ve Star da kapatılıyor

TürkMedya’da bir gazete ve bir televizyon kapısına kilit vurulacak. Medyaradar’ın haberine göre;…

Ahmet Hakan: Ankara’daki toplantı Ekrem İmamoğlu’nun kalesine atılmış üç politik goldür

Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan bugünkü köşesinde Ankara’da dün toplanan büyükşehir belediye…

Kerimcan Durmaz Türkiye’yi terk etti

Sosyal medya fenomeni Kerimcan Durmaz, Türkiye’den ayrılma kararı aldı. Kerimcan Durmaz hakkında,…