Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü köşesinde, “YSK’nın İstanbul seçimleriyle ilgili vereceği her karar siyaseti yeniden şekillendirecek” yazdı.

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, “İstanbul’da seçimler iptal edilecek mi?” başlıklı yazısında süreci değerlendirdi. Selvi’nin yazısının ilgili bölümü şöyle:

“Tabii bunlar seçimlerin hukuki yönüyle ilgili. YSK, sunulacak olan maddi delillere göre karar verecek. YSK’nın İstanbul seçimleriyle ilgili vereceği her karar siyaseti yeniden şekillendirecek. Seçimler tekrarlanırsa, başka bir gündemin içinde bulacağız kendimizi. Yok reddederse, o zaman yeni bir siyasi süreç başlamış olacak. Peki YSK, İstanbul’da seçimlerin tekrarına karar verecek mi? İlk başlarda böyle bir izlenim edinmemiştim.

Ancak bunun bir de siyasi tarafı var. Halk, seçimlerden bu yana yaşanan süreci dikkatli bir şekilde izliyor. Yaşadığımız sürece geniş bir perspektiften bakmakta yarar var. Eğer seçim tekrarlanırsa, sandıkta Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım’la birlikte bu karar da oylanacak. Seçim gecesinden itibaren üzerinde durduğum bir nokta var. Bu seçimler, 2023 seçimlerine yönelik önemli işaretler taşıyor. Sandıktan yüzde 52 ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’a güvenoyu çıkmıştı.

Seçimler tekrarlandığı takdirde, çıkacak sonuç aynı zamanda önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin ipuçları verecek.”

Medya Blok Youtube kanalını takip edin...
You May Also Like

24 TV ve Star da kapatılıyor

TürkMedya’da bir gazete ve bir televizyon kapısına kilit vurulacak. Medyaradar’ın haberine göre;…

Abdurrahim Albayrak ve eşinde Koronavirüs tespit edildi

“Tüm futbolcular ve teknik heyetin kontrolden geçirildiği, hiç kimsede virüs tespit edilmediği…

Ahmet Hakan: Ankara’daki toplantı Ekrem İmamoğlu’nun kalesine atılmış üç politik goldür

Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan bugünkü köşesinde Ankara’da dün toplanan büyükşehir belediye…