HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK

Şimdi sadece İstanbul’da değil yerde bir bayram havası. Bu yapılan haksızlığın, hukuksuzluğun karşısında yurdum insanı dayanışma içinde seslerini korkmadan yükseltiyorlar. Tatil beldelerinin afişleri, uçak şirketlerinin jestleri, insanların birbirlerine otobüs bileti sponsorluğu, tatili düşünmemeleri, bugüne dek sesi çıkmayanların yazdıkları toplumsal birliktelik duygusunun tekrar canlanmaya başladığını gösteriyor.
İşte bu tam da Gezi ruhu dediğimiz şey. Hiçbir kişinin, kurumun, düşüncenin, firmanın, partinin, dış gücün, örgütün dahli, etkisi, parası pulu, yönlendirmesi olmadan (bu zaten mümkün değildi) halkın kendi iradesinin gasp edilmesi ve yaşam hakkına, tercihlerine karışılması hatta müdahele edilmesi üzerine kendiliğinden ortaya çıkan bir ruh, direniş, hareketti. Şimdi de benzer bir ruh hali içinde ülke.
Yaşam haklarına, tercihlerine, sinir uçlarına dokunduğunuzda artık olan bitene sessiz kalmak mümkün olmuyor. Kendi kendine örgütleniyor sessiz kalan insanlar. Artık tüm kanunları yerle bir edip bir de gözümüzün içine baka baka hakkı gasp ediyorlar. Hani diyorlardı seçimi biz kazanamazsak sokaklarda silahlar patlayacak, başörtülü bacılara saldırıp işten atacaklar, ezanı yasaklayacaklar, camileri kapatacaklar diye, bakın bu akla sığmayacak hukuksuz adaletten yoksun karar karşısında bile insanlar gülerek, eğlenerek, küfür etmeden, akıldan şaşmadan, hakaret etmeden, yalan söylemeden, iftira atmadan hak arayışındalar. Ve en önemlisi kimlik kavgası yapmadan yan yana durmayı başarıyorlar. İşte gezi ruhu bu.
Şunu da unutmayın gezide şimdi doğuyu anlıyoruz demişti insanlar. Şimdi de unutmayın. Orada olan haksızlıklar, usulsüzlükler, hakkın gaspı için de ses yükselmeli. İş her yer için aynı sesi yükseltebilmek. Batı için gür çıkan sesin doğu için kısılmaması asıl esastır. UNUTMAYIN!!!
Böyle düşünüp böyle ortak payda da buluşan ve birlikte hareket eden memleket insanı sevilmez mi? Aklınıza gelmeyecek bir iyilikle, zeka ürünü söylemlerle, dayanışmayla, kimin nereli kimden olduğuna bakmadan oluşan birliktelik ruhuyla ses getiren bir halktan korkulmaz mı? Tam bitti derken nasıl olduğunu anlamadığınız bir deli kuvvetiyle ayağa kalkmak nereden baksanız mucizenin ta kendisi.
Bu ruh sadece bu topraklarda olabilir. Kimsenin zorlaması, baskısı ya da dikte etmesiyle ihraç edilecek bir ruh hali değil. Zaten bütün bunlara karşı oluşmuş “artık yeter” diyen bir ruh bu. Bunun oluşmasına sizin söylemleriniz, eylemleriniz, yanlışlarınız, yandaşlarınız, ayrıştırmalarınız, haksızlıklarınız, yalanlarınız, adaletten uzak uygulamalarınız, aşağılamalarınız, adam kayırmalarınız, hukuku kendinize göre eğip bükmeniz, dini suistimal etmeniz, her yere korku salmanız, kendiniz gibi düşünmeyeni düşman bellemeniz ve ilan etmeniz sebep.
Onun için dış güçler, mihraklar, otpor, lobi, örgüt falan aramayın altında. Geziyi yaratan sizlersiniz ve gezi size karşı oluşmuş bir direnen ruhtur. Şimdi anladınız mı geziyi kim organize ediyor?
Yarın seçimlerle daha önce defalarca yaşadığımız binbir türlü hile, alavere dalavere, haksız uygulamalar olabilir. Ama artık buna ses çıkaracak gözü açılmış, korkusuz, hakkını savunacak, nefretle değil akılla sevgiyle kendini büyüten bir insan topluluğu var. Doğrunun, hakkın ve haklının yanında olan ülke insanı hala umudun var olduğunu beyan ediyor yaptıklarıyla. Birilerinin dediği gibi “birşey oldu bilmiyorum ama eminim birşeyler oldu, birşey var …” gibi ayağı yere basmayan sudan sebeplerle milletin iradesi gasp edildi. Ama yine gezinin meşhur sloganlarından biriyle cevap verelim “Kahrolsun bağzı şeyler”
Umudu dürtmeye, çoğaltmaya, anlatmaya devam edin dostlar. Birbirinize sarılın, ayrılmayın, ayrıştırmayın, çatışmayın aranızda, ne yaparlarsa yapsınlar tuzağa düşüp kavga etmeyin ve doğruyu yüksek sesle söylemekten vazgeçmeyin. Göreceksiniz bu şeytan cenderesine rağmen geceleri rahat uyuyacaksınız.
Uyandığınızda aklınızda ve dilinizde şu olacak
HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK
Bugün olmasa da bir gün
HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK ✌🏼✌🏼✌🏼✌🏼

Medya Blok Youtube kanalını takip edin...
You May Also Like

Kavuk Şevket Çoruh’ta

Geleneksel Türkiye tiyatrosunun geleneği olan ‘kavuk’, Rasim Öztekin’den Şevket Çoruh’a bu akşam devredildi. Kavuk, İBB’nin…

24 TV ve Star da kapatılıyor

TürkMedya’da bir gazete ve bir televizyon kapısına kilit vurulacak. Medyaradar’ın haberine göre;…

Abdurrahim Albayrak ve eşinde Koronavirüs tespit edildi

“Tüm futbolcular ve teknik heyetin kontrolden geçirildiği, hiç kimsede virüs tespit edilmediği…