Şeyda Nur Turlak gerekçesiz okuldan atılmıştı.

Fırat Yeşilçınar- İSTANBUL
Ardahan Üniversitesi’nde Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nda BESYO okuyan 23 yaşındaki Şeyda Nur Turlak bir dönem okuduktan sonra ”Senin puanın aslında yetmiyormuş. Seni okuldan atmak zorundayız” okuldan atıldı. Konuyu gündeme getirmemizin ardından HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu Meclis’e soru önergesi verdi. Önergeye bugün cevap geldi. MEB Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından verilen cevapta, Ardahan Üniversitesi Rektörlüğü hakkında soruşturma açıldığı belirtildi.

Ardahan Üniversitesi’nde BESYO okuyan 23 yaşındaki Şeyda Nur Turlak bir dönem okuduktan sonra, ”Senin puanın aslında yetmiyormuş. Seni okuldan atmak zorundayız” denilerek okuldan atıldı. Turlak hem KYK’da kalıyordu hem de bursu vardı. Okuldan atılması ile birlikte bu hakları da elinden alındı.

about

Medya Blok’a katkı yapmak, kendine katkı yapmaktır…

Dağılmıyoruz, toplanıyoruz...

Basının, gazetecilerin en büyük meselelerinden birisi de yazmak kadar haberlerin okurlara ulaştırılması. Haberler duyulmasın, okura ulaşamasın diye dağıtım şirketleri, medyalar, ajanslar tek elde toplanırken gazeteciler, toplum tam aksine çok el oldu. Haber yazan ellerimiz kadar Medya Blok’a gelmeyi tercih eden elleriniz bizi buluşturuyor. Buluşmanın sebebi olan harflerin nasıl yan yana geleceği meselesine bir ruh, ’nasıl bir yaşam?' olarak bakan bizimle belki dayanışmak istersiniz diye bir not düşmeliyiz. Elbette size verdiğimiz haberler, makaleler akşam karnınızı doyuracağınız bir ekmek değil ama haberin artık yaşam demek olduğunu da hepimiz biliyoruz.
Öyleyse beraber yaşayalım… Katkı için...
Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi çekebilir

Kurban eti üzerinden ırkçılık: Herkese et gönderdim Kürt hariç

Efe adlı bir sosyal medya kullanıcısı Kurban Bayramı ile ırkçı bir paylaşım…

İzmir’de Türk İntikam Tugayı mesajlı tehdit: Atık toplayanlar ve el arabası ile simit satanlar Kürt. Simit satın alanlar öldürülecektir

İzmir’in Tuna Mahallesi’nde evlerin pencerelerine bırakılan ırkçı Türk İntikam Tugayı (TİT) imzalı…

Selvi: Burnuma kokular geliyor

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Anayasa Mahkemesi’nin (AYM) ‘Bu suça ortak olmayacağız’ başlıklı…