Program başı milyonlarca lira alan Nihat Hatipoğlu’nun 12 Mayıs’ta ATV’de yayınlanan programında, 13 yaşındaki Arthur Kelime-i Şahadet getirerek Müslüman oldu. Ancak Arthur’un annesi, olaydan haberi olmadığını açıklayarak, Hatipoğlu’na isyan etti. Hatipoğlu da nefret suçu işlediğini bile anlamadan sonraki programda çıkıp yaptığını savundu.
Hatipoğlu’na yayından sonra çok sayıda tepki geldi. Fakat Hatipoğlu’nun bu suçu işlemesi kendi suçu değil. Her gün Türkiye’de ırkçılık ve nefret suçu işleniyor. Yargılanan da olmuyor. İstismarcı Hatipoğlu’nun bulunduğu ATV her gün alanlarda söylenen sözleri canlı olarak yayınlıyor.
Irkçılık bu sürece has bir durum da değil tabi. Yıllar önce yatılı okuduğum bir lise vardı. Hafta içi de hafta sonu da akşama kadar okul bahçesinde vakit geçirirdik. Yatılı olmanın en zor hali oydu. İzin verilse de gerçi gidecek yerimiz yoktu. Okul bahçesinde top oynadığımızda topumuz sürekli tellerin dışına kaçar. Biz de saatlerce o yokuş aşağı yoldan topu kovalar dururduk. Bazen de köylülerin bostanına giderdi topumuz. Topu almaya her gidişimizde hem dayak yerdik hem de baya baya laf yerdik. Yaşlı bir teyze vardı. Bostanı hemen yokuş başında. Topumuz her kaçtığında yakalanmamak için 100 km hız yaptığımız olurdu. Ama söylemi tekti teyzemin. “Ulan Ermeni tohumları bir daha topunuz gelse buraya vallahi bunu sizin götünüze sokarım“ derdi. Halbuki top oynayanlar arasında Ermeni bile yoktu. Çoğu o köylüydü. Ama teyzem nereden bilecek ki çünkü bu toplumda “yanlışı” hep Ermeniler yapardı ona göre.
Teyzemin bilmediği ve öğrenincede de canını acıtacak bir şey vardı. Yıllar önce araştırmıştım. O köyün çoğu Gürcüydü. Teyze de Türk değildir kesin. Ama başka bir millete hakaret ederken zevk alıyordu.
Şimdi de bu ortam var. Yıllar geçti üzerinden kafalar değişmedi. O teyzenin bıraktığı bayrağı bugün Nihat Hatipoğlu devraldı. Tek fark var. Teyze çok fakirdi ama Nihat Hatipoğlu bu hakaret için milyon dolarlar alıyor. Bir fark daha var. Teyze okumamış bir ‘cahil’di. Nihat Hatipoğlu bu zekasıyla şimdi rektör.

Medya Blok Youtube kanalını takip edin...
You May Also Like

Çay üreticisi tedirgin: Toprağı hiç mi düşünmediniz? – Fatma GENÇ yazdı

“Gelıyi Mayıs ayı Toplayalım çaylari Gidelım fabrikaya Alalım paraları” Rize Türküsü Bu…

Kayyum tehlikesinin farkında mısınız? Fırat Yeşilçınar YAZDI

31 Mart seçimleri de 23 Haziran seçimleri de geride kaldı. Seçimin faturası…

Ormanlar yangınları ve Kül sesleri – Akın Olgun YAZDI

Çok yandık, çok yakıldık ve her defasında “yine yakacağız” diyen sesleri duyduk.…