CHP Trabzon İl Başkanı Güzide Uzun, Süleyman Soylu’yu protesto eden kişinin CHP’li olmadığını söyledi.

 

Fırat Yeşilçınar – medyablok
Mazbatası elinden alınan Ekrem İmamoğlu’nun Trabzon Havalimanı’na inişinden 5 dakika önce İçişleri Bakanı Süleyman Soylu geldi. Dışarıda bekleyen CHP’liler tarafından protesto edilen Soylu ile bir vatandaş arasında ise kısa süreli bir tartışma yaşandı. Soylu’yu protesto eden kişi ‘Akıllı ol Soylu‘ deyince, Soylu da ‘artistlik yapma‘ dedi. Bu sözlerin ardından sessizce araca binen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu önceki yaptığı açıklamada kendisini protesto eden kişi ile ilgili önemli bilgilere ulaştıklarını iddia etti. Soylu’nun bu sözlerinin ardından bu sabah Yenişafak, Soylu’yu protesto eden kişinin Mehmet Ali Sivaz olduğunu söyleyerek hedef gösterdi. Sivaz’ı CHP’li Seyit Torun, CHP Trabzon İl örgütü, DHKP-C, THKP/C ve DEV-Yol ile irtibatlı gösteren Yenişafak’a yanıt CHP Trabzon İl Başkanı Güzide Uzun’dan geldi. Uzun Sivaz’ın kendi üyeleri olmadığını söyledi. Uzun, Soylu’nun uçağının İmamoğlu’ndan önce inmesinin ise bilerek yapıldığı görüşünde.

“Trabzon’un bir damarı var. O damar ile kimsenin oynamaması lazım” diyen Uzun, “Hepimiz bu toprakların insanıyız. Bu topraklar sanatçı yetiştirir. Terörist yetiştirmez. İçişleri Bakanı akıllı ol lafını söyleyen kişinin mafyavari sözler kullandığını söylüyor. Ama acaba öyle mi?” diye konuştu.
Uzun o gün yaşananları ise şu sözlerle anlattı:
VIP’ten belediye başkanını almak güzel bir durum. Ama Süleyman Soylu’nun 5 dakika sonra ineceğini kimse söylemedi. Biz VIP salonunu komple boşalttık. İçeride öğrendik Süleyman Soylu’nun geleceğini. Bu karşılama bu kadar birbirine yakın mı olmalıydı? Provokasyon çıkmasını istemeyen yetkililer bu uçuşları bu kadar kısa süre ile yapmazdı.”
Uzun son olarak Mehmet Ali Sivaz’ın kendi üyeleri olmadığını ekledi.

Medya Blok Youtube kanalını takip edin...
You May Also Like
metiner

Metiner’den 10 saniyelik donma

Mehmet Metin Rusya ve Mısır’ı karıştırınca 10 saniye onmak zorunda kaldı. Şaban…

24 TV ve Star da kapatılıyor

TürkMedya’da bir gazete ve bir televizyon kapısına kilit vurulacak. Medyaradar’ın haberine göre;…

Abdurrahim Albayrak ve eşinde Koronavirüs tespit edildi

“Tüm futbolcular ve teknik heyetin kontrolden geçirildiği, hiç kimsede virüs tespit edilmediği…