CHP Trabzon İl Başkanı Güzide Uzun, Süleyman Soylu’yu protesto eden kişinin CHP’li olmadığını söyledi.

 

Fırat Yeşilçınar – medyablok
Mazbatası elinden alınan Ekrem İmamoğlu’nun Trabzon Havalimanı’na inişinden 5 dakika önce İçişleri Bakanı Süleyman Soylu geldi. Dışarıda bekleyen CHP’liler tarafından protesto edilen Soylu ile bir vatandaş arasında ise kısa süreli bir tartışma yaşandı. Soylu’yu protesto eden kişi ‘Akıllı ol Soylu‘ deyince, Soylu da ‘artistlik yapma‘ dedi. Bu sözlerin ardından sessizce araca binen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu önceki yaptığı açıklamada kendisini protesto eden kişi ile ilgili önemli bilgilere ulaştıklarını iddia etti. Soylu’nun bu sözlerinin ardından bu sabah Yenişafak, Soylu’yu protesto eden kişinin Mehmet Ali Sivaz olduğunu söyleyerek hedef gösterdi. Sivaz’ı CHP’li Seyit Torun, CHP Trabzon İl örgütü, DHKP-C, THKP/C ve DEV-Yol ile irtibatlı gösteren Yenişafak’a yanıt CHP Trabzon İl Başkanı Güzide Uzun’dan geldi. Uzun Sivaz’ın kendi üyeleri olmadığını söyledi. Uzun, Soylu’nun uçağının İmamoğlu’ndan önce inmesinin ise bilerek yapıldığı görüşünde.

“Trabzon’un bir damarı var. O damar ile kimsenin oynamaması lazım” diyen Uzun, “Hepimiz bu toprakların insanıyız. Bu topraklar sanatçı yetiştirir. Terörist yetiştirmez. İçişleri Bakanı akıllı ol lafını söyleyen kişinin mafyavari sözler kullandığını söylüyor. Ama acaba öyle mi?” diye konuştu.
Uzun o gün yaşananları ise şu sözlerle anlattı:
VIP’ten belediye başkanını almak güzel bir durum. Ama Süleyman Soylu’nun 5 dakika sonra ineceğini kimse söylemedi. Biz VIP salonunu komple boşalttık. İçeride öğrendik Süleyman Soylu’nun geleceğini. Bu karşılama bu kadar birbirine yakın mı olmalıydı? Provokasyon çıkmasını istemeyen yetkililer bu uçuşları bu kadar kısa süre ile yapmazdı.”
Uzun son olarak Mehmet Ali Sivaz’ın kendi üyeleri olmadığını ekledi.

about

Medya Blok’a katkı yapmak, kendine katkı yapmaktır…

Dağılmıyoruz, toplanıyoruz...

Basının, gazetecilerin en büyük meselelerinden birisi de yazmak kadar haberlerin okurlara ulaştırılması. Haberler duyulmasın, okura ulaşamasın diye dağıtım şirketleri, medyalar, ajanslar tek elde toplanırken gazeteciler, toplum tam aksine çok el oldu. Haber yazan ellerimiz kadar Medya Blok’a gelmeyi tercih eden elleriniz bizi buluşturuyor. Buluşmanın sebebi olan harflerin nasıl yan yana geleceği meselesine bir ruh, ’nasıl bir yaşam?' olarak bakan bizimle belki dayanışmak istersiniz diye bir not düşmeliyiz. Elbette size verdiğimiz haberler, makaleler akşam karnınızı doyuracağınız bir ekmek değil ama haberin artık yaşam demek olduğunu da hepimiz biliyoruz.
Öyleyse beraber yaşayalım… Katkı için...
Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi çekebilir

Kurban eti üzerinden ırkçılık: Herkese et gönderdim Kürt hariç

Efe adlı bir sosyal medya kullanıcısı Kurban Bayramı ile ırkçı bir paylaşım…

İzmir’de Türk İntikam Tugayı mesajlı tehdit: Atık toplayanlar ve el arabası ile simit satanlar Kürt. Simit satın alanlar öldürülecektir

İzmir’in Tuna Mahallesi’nde evlerin pencerelerine bırakılan ırkçı Türk İntikam Tugayı (TİT) imzalı…

Selvi: Burnuma kokular geliyor

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Anayasa Mahkemesi’nin (AYM) ‘Bu suça ortak olmayacağız’ başlıklı…