CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, sosyal medya paylaşımları ve sahte tweet’ler gerekçe gösterilerek 31 Mart seçiminin ardından açılan dava kapsamında yargıç karşısına çıktı. Yüzlerce kişi Canan Kaftancıoğlu’na destek için Çağlayan’a geldi. Dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say da adliyeye gelerek Kaftancıoğlu’na desteğini iletti.

CHP istanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun Berkin Elvan’ın ölümü, Gezi Direnişi, AKP’li bakanlara yönelik yolsuzluk operasyonu gibi toplumsal muhalefetin tepkisini çeken gelişmelerle ilgili yaptığı sosyal medya paylaşımları, 31 Mart seçimlerinden sonra yargının gündemine girdi.

Kaftancıoğlu’nun avukatları, 17 yıla kadar hapis istemiyle hazırlanan iddianamede, delil olarak gösterilen sosyal medya paylaşımları arasında bilgisayar ortamında üretilmiş sahte tweet’ler bulunduğu bilgisini paylaştı.

Sabah saatlerinde yüzlerce kişi Kaftancıoğlu’na deste için Çağlayan Adliyesi’ne geldi. CHP Milletvekilllerinin bulunduğu kitle ” Hak, hukuk, adalet” sloganları attı. Açıklamaya sanatçı Fazıl Say da katıldı.

Medya Blok Youtube kanalını takip edin...
You May Also Like
metiner

Metiner’den 10 saniyelik donma

Mehmet Metin Rusya ve Mısır’ı karıştırınca 10 saniye onmak zorunda kaldı. Şaban…

Kavuk Şevket Çoruh’ta

Geleneksel Türkiye tiyatrosunun geleneği olan ‘kavuk’, Rasim Öztekin’den Şevket Çoruh’a bu akşam devredildi. Kavuk, İBB’nin…

24 TV ve Star da kapatılıyor

TürkMedya’da bir gazete ve bir televizyon kapısına kilit vurulacak. Medyaradar’ın haberine göre;…