Şanlıurfa’nın Siverek İlçesi’ne bağlı Çeltik Köyü’nde, İzol aşiretine mensup amca çocukları arasında arazi nedeniyle çıkan kavgada 4 kişi öldü.

Fırat Yeşilçınar

Cumartesi günü Şanlıurfa’nın Siverek’e bağlı Çeltik Mahallesi’nde İzol Aşireti’ne mensup kişiler arasında arazi anlaşmazlığı yüzünden başlayan tartışmanın ardından silahlı saldırı sonucu Zozan İzol (42), Mustafa Serdar (24), Meral İzol (42) ve Hakkı İzol (49) hayatını kaybederken, Rıdvan Buluş (30), Serdar Delen (31) ise yaralıları taşıyan otomobilin çarpması sonucu hayatını kaybetti.
Ayrıca Yusuf Rojhat İzol, Cihan İzol, Serhat Ferman İzol, Cemal İzol ve Mehmet Metin İzol ise yaralandı.
Saldırının AK Parti kurucularından Zülfikar İzol’un yakınları tarafından yapıldığı sözlerine AK Parti’den açıklama geldi. AK Parti’li eski vekil Mahzar Bağlı, “Siverek’teki katliamı ‘AKP eski milletvekili Zülfikar İzol’ üzerinden AK Partiye bağlayan ne çok alçak varmış? Hiç alakası yok. Zira bölgedeki çatışmalar, tamamen farklı bir sosyolojiye sahip ve de ‘içe’ dönüktür. Kan davaları ‘öteki’ ile değil kendi kanından olanladır maalesef” mesajını paylaştı.
Yaşananları biz de İzol ailesinden Serkan İzol ile konuştuk. İzol, yaşananların bir tapu davasından kaynaklandığını söyledi.

Serkan İzol yaşananları medyablok’a anlattı.
İzol şunları söyledi:
Zülfikar İzol benim amcam. Üvey amcam bu. Zülfikar İzol dedemden kalan 3 bin dönüm araziyi aldılar. O arsalara el konulduğunda amcam milletvekiliydi. Dedem vefat ettikten sonra biz de hakkımız olanı istedik. Onlar da vermeyince biz de tapu iptal davası açtık. Biz bu davayı açınca Zülfikar İzol hint keneviri ekmişti tarlaya. Bu ekimi de kardeşimin üzerine yıktılar. Lise öğrencisiydi.
Tapu davası açılınca elektrikler kesildi. Bizi resmen açlığa mahkum ettiler. Bu davamız halen açık halde duruyor. Bu davadan herkesin haberi de var.
Sonra Mehmet Ali İzol’u öldürüp bunu da başkasına yıktılar. 16 yıl geçtikten sonra insanlar ‘biz davayı üstlendik, kaçağız tapumuzu verin‘ dedi. Cuma günü ise Hakkı İzol’ların evini ihbar ettiler. Jandarma eve gitti. Arama yapıldı. Cumartesi günü ise Cihan İzol gidip Hakkı İzol ve eşini tehdit ediyor. Tehdit ettikten sonra çok sayıda kişi daha oraya geliyor. Sonrasında Hakkı İzol’un eşine saldırıyor. Hakkı İzol’un ailesinden 4 kişi yaşamını yitirdi. Öldürdükten sonra da taşla başlarını ezdiler.
Cihan İzol ve akrabaları da olay yerinden kaçarken 2 kişiye araçla çarpıp öldürüyor.

Medya Blok Youtube kanalını takip edin...
You May Also Like

24 TV ve Star da kapatılıyor

TürkMedya’da bir gazete ve bir televizyon kapısına kilit vurulacak. Medyaradar’ın haberine göre;…

Abdurrahim Albayrak ve eşinde Koronavirüs tespit edildi

“Tüm futbolcular ve teknik heyetin kontrolden geçirildiği, hiç kimsede virüs tespit edilmediği…

Ahmet Hakan: Ankara’daki toplantı Ekrem İmamoğlu’nun kalesine atılmış üç politik goldür

Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan bugünkü köşesinde Ankara’da dün toplanan büyükşehir belediye…