Yeniçağ yazarı Ahmet Takan, 3 Kasım 2002 seçimleri öncesi Abdullah Gül ile yaptığı telefon konuşmasını bugünkü köşesine taşıdı. 

Takan yazısında, “3 Kasım 2002 seçiminden kısa bir süre önceydi. Abdullah Gül telefonla aradı ve benden o güne kadar ismini hiç duymadığım Ali Babacan’dan bahsetti. ‘Kim bu adam’ dediğimde, ‘İngiltere’ye gönderdim. Roadshowlarda yetiştirdim. Seçimden sonra ekonomiden sorumlu Bakanımız olacak. Ve ileride yıldızı çok parlayacak. Çok genç… Ali’nin Türkiye’deki tanıtım çalışmalarına başla’ dedi. O gün bu fikir hiç kafama yatmamıştı. ‘Başka birini bulamadınız mı” diye sorunca ‘Ağabeyine güven sen hemen çalışmalara başla’ dedi. Aramızda benzer bir diyalog Hakan Fidan için de geçmişti. O ayrı bir yazı konusu olsun… Daha sonra Ali Babacan yanıma geldi, kendini anlattı. Aldığım bilgiler çerçevesinde birkaç medya atağı ile Babacan’ın kamuoyunda tanınır hale gelmesine yardımcı oldum.

Şimdi dönün bir daha Abdullah Gül ve Ali Babacan’ın kuracağı yeni partideki isimlere bakın!.. Exeter’li Fehmi Koru’yu da unutmayın” dedi.

Medya Blok Youtube kanalını takip edin...
You May Also Like
metiner

Metiner’den 10 saniyelik donma

Mehmet Metin Rusya ve Mısır’ı karıştırınca 10 saniye onmak zorunda kaldı. Şaban…

Kavuk Şevket Çoruh’ta

Geleneksel Türkiye tiyatrosunun geleneği olan ‘kavuk’, Rasim Öztekin’den Şevket Çoruh’a bu akşam devredildi. Kavuk, İBB’nin…

24 TV ve Star da kapatılıyor

TürkMedya’da bir gazete ve bir televizyon kapısına kilit vurulacak. Medyaradar’ın haberine göre;…