Gazeteci Rıfat Doğan hakkında soruşturma başlatıldı. 

Çorlu tren katliamı davasında görüntü alan avukat ifadeye çağrıldı
Çorlu Cumhuriyet Başsavcılığı, 25 kişinin yaşamını yitirdiği ve 300’den fazla kişinin de yaralandığı Çorlu tren katliamına ilişkin yürütülen davanın ilk duruşmasına katılarak haber takibi yapan gazeteci Rıfat Doğan hakkında duruşmada görüntü çektiği iddiasıyla soruşturma başlattı. Doğan bugün Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde ifade verdi.

Çorlu tren faciasının ilk duruşmasında kalem memuru, mahkeme heyetinin talimatıyla duruşma öncesinde mahkeme salonunun kapılarını kilitlemiş ve salona giriş çıkışları engellemişti.

Kazada oğlu Arda Sel’i yitiren Mısra Öz Sel soruşturma açılmasına tepki gösterdi. Sel, “Çorlu savcılığı, Çorlu tren katliamının ana nedenleriyle ilgilenseydi şimdi bir adım atılmış olurdu. Hukuk yalnızca kendileri için işleyen bir sistem. Bilinçli bir bezdirme tavrı sergileniyor. Asıl suçlular dışında herkes suçlu onlara göre!” ifadelerini kullandı.

Daha önce de, mahkeme salonuna giriş-çıkışların engellenmesini görüntüleyen ve sosyal medya hesabından paylaşan avukat Selvi Yüzbaşıoğlu ifadeye çağrılmıştı.

Medya Blok Youtube kanalını takip edin...
You May Also Like
metiner

Metiner’den 10 saniyelik donma

Mehmet Metin Rusya ve Mısır’ı karıştırınca 10 saniye onmak zorunda kaldı. Şaban…

Kavuk Şevket Çoruh’ta

Geleneksel Türkiye tiyatrosunun geleneği olan ‘kavuk’, Rasim Öztekin’den Şevket Çoruh’a bu akşam devredildi. Kavuk, İBB’nin…

24 TV ve Star da kapatılıyor

TürkMedya’da bir gazete ve bir televizyon kapısına kilit vurulacak. Medyaradar’ın haberine göre;…