Yeni parti kurma hazırlığındaki eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya’nın görevinden alınmasını ‘retweet’le eleştirdi.

Davutoğlu, Eski Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü, 2008-2011 yılları arasında da Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkan Yardımcısı olarak görev yapan İbrahim Turhan’ın eleştirisini Twitter’daki takipçileriyle paylaştı.

Merkez Bankası’nda yaşanan görev değişikliğinin ardından kurumdaki başkanlık konumunun ‘çok kritik’ olduğu yorumunda bulunan Turhan, şu ifadeleri kullanmıştı:

“Görevden alınan ve yerine atanan kişilerden bağımsız olarak, bu değişikliğin gerçekleşme yöntemine ve zamanlamasına benim aklım ermiyor. Bunun ciddi zararlar verebileceğinden endişe ediyorum.”

Eski Başbakan Davutoğlu da Turhan’ın sözlerini retweetleyerek, son dönemde artırdığı hükümete yönelik eleştirilerine bir yenisini daha eklemiş oldu.

Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı olduktan sonra Başbakanlık ve AKP Genel Başkanlığı’na taşıdığı ilk isim olan Davutoğlu, geçen hafta yaptığı sert açıklamada da AKP’nin bir kişinin partisi olmadığını söyleyerek, “Kimse bizi kitlelerin ruhundan ahlakından soyutlayamaz ve ayıramaz” demişti.

Medya Blok Youtube kanalını takip edin...
You May Also Like
metiner

Metiner’den 10 saniyelik donma

Mehmet Metin Rusya ve Mısır’ı karıştırınca 10 saniye onmak zorunda kaldı. Şaban…

Kavuk Şevket Çoruh’ta

Geleneksel Türkiye tiyatrosunun geleneği olan ‘kavuk’, Rasim Öztekin’den Şevket Çoruh’a bu akşam devredildi. Kavuk, İBB’nin…

24 TV ve Star da kapatılıyor

TürkMedya’da bir gazete ve bir televizyon kapısına kilit vurulacak. Medyaradar’ın haberine göre;…