AK Parti’li Sivas Belediyesi, İstiklal Caddesi’nin adını ‘Şehit Muhammed Mursi Caddesi’ olarak değiştirme talebi reddedildi.

Sivas’ta Belediye Meclis toplantısında alınan kararla, İstiklal Caddesi’nin isminin, “Şehit Muhammed Mursi Caddesi” olarak değiştirilmesine karar verilmiş, Müslüman Kardeşler üyesi devrik cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin adının kentteki bir sokağa verilmesi tepki çekmişti. Cumhuriyet Kadınları Derneği Sivas Şube Başkanı Nurten Yanalak da değişikliği yargıya taşıyacaklarını dile getirmişti.
Kararının onay için Valilik’e gönderilmesinin ardından Sivas Valisi Salih Ayhan sosyal medyadan yaptığı açıklamada, “Sivas merkez ‘İstiklal Caddesi’nin adının değiştirilmesi yönünde alınan meclis kararı, Sivas Belediye Başkanımız ile yapılan istişare neticesinde uygun görülmemiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadelerini kullandı.
Daha önce de Diyanet İşleri Başkanlığı, Muhammed Mursi’nin ölümü nedeniyle yurt genelindeki merkezi camilerde gıyabi cenaze namazı kıldırmıştı.

Medya Blok Youtube kanalını takip edin...
You May Also Like
metiner

Metiner’den 10 saniyelik donma

Mehmet Metin Rusya ve Mısır’ı karıştırınca 10 saniye onmak zorunda kaldı. Şaban…

Kavuk Şevket Çoruh’ta

Geleneksel Türkiye tiyatrosunun geleneği olan ‘kavuk’, Rasim Öztekin’den Şevket Çoruh’a bu akşam devredildi. Kavuk, İBB’nin…

24 TV ve Star da kapatılıyor

TürkMedya’da bir gazete ve bir televizyon kapısına kilit vurulacak. Medyaradar’ın haberine göre;…