Mete Ö., komşusunun fotoğrafını çıplak kadın görselleriyle montajlayıp mahallede dağıttı.

 

İstanbul’un Beşiktaş ilçesinde 29 yıllık üst kat komşusunun topuklu ayakkabı sesinden rahatsız olan 66 yaşındaki Mete Ö., komşusunun fotoğrafını çıplak kadınlarla montajlayıp mahallede dağıttı. Tutuklanan Mete Ö.’nün hakkında açılan davada 9 yıl hapis cezası istendi.
Sabah Gazetesi’nden Dilek Yaman’ın haberine göre Mete Ö., üst katında yaşayan A.Ç.’nin evde topuklu ayakkabıyla gezmesinden rahatsız olarak kadının sosyal medyada bulunan fotoğraflarını çıplak kadınların yer aldığı görsellerle montajlayıp, kadının cep telefon numarası ve ev adresini de fotoğrafın üzerine yapıştırdı. Mete Ö.’nün daha sonra fotoğrafları bina girişlerine, parklara, bahçelerde dağıttığı aktarıldı. Kendisinin yer aldığı fotoğrafları mahallede gören kadın, fotoğrafın bastırıldığı yeri tespit ederek yapan kişinin Mete Ö. olduğunu öğrendi. Kadının şikayeti üzerine tutuklanan şahıs, ifadesinde pişman olduğunu savunarak “Ağır derecede kanser hastasıyım. Yaptığımdan dolayı pişmanım. Yılların birikimi bir anda böyle bir hataya sürükledi” ifadelerini kullandı.
Mete Ö. hakkında, “özel hayatın gizliliğini ihlal ve kişisel verileri hukuka aykırı olarak ele geçirip, yaymak” suçundan 9 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Medya Blok Youtube kanalını takip edin...
You May Also Like
metiner

Metiner’den 10 saniyelik donma

Mehmet Metin Rusya ve Mısır’ı karıştırınca 10 saniye onmak zorunda kaldı. Şaban…

Kavuk Şevket Çoruh’ta

Geleneksel Türkiye tiyatrosunun geleneği olan ‘kavuk’, Rasim Öztekin’den Şevket Çoruh’a bu akşam devredildi. Kavuk, İBB’nin…

24 TV ve Star da kapatılıyor

TürkMedya’da bir gazete ve bir televizyon kapısına kilit vurulacak. Medyaradar’ın haberine göre;…