Gastronomi uzmanı Vedat Milor, Burgazada’da uğradığı saldırıyı anlattı.

Vedat Milor’ün paylaşımı söyle: Bazı restoranlar fazladan bir masa daha koyup yürümeyi imkansız hale getiriyorlar. Ada Keyf Restoran’ın önünden geçerken benzer bir sorun vardı ve ben de ilgili bir çalışanı ikaz ettim. Ancak çalışan “sana ne lan, fazla konuşma” diyerek beni denize doğru itti. Düşmeme ramak kaldı. Burgazada’da başımdan çok tatsız bir olay geçti. Detaylı paylaşmak istiyorum çünkü bu sorun farklı şekillerde karşımıza çıkıyor. Ada’da rıhtıma yakın restoranlar Belediye’nin çizgidiği sınırları ihlal edip masalarıyla neredeyse geçecek yer bırakmıyor.
@adalarbld

Açık biçimde kanuna ve nizama aykırı olan bir uygulamayı ikaz ettiğim için uygulanan bu kaba kuvvet düşündürücü. Bu restoranın sahiplerinden birinin Belediye Başkan yardımcısı olması iki kere düşündürücü ve üzücü. Geriye doğru denize düşsem boynum kırılabilirdi. Çok üzücü bir olay daha var: Restoran sahipleri benim çalışana hakaret ettiğimi iddia etmiş. Öyle bir şey söz konusu değil tabii ki. Vapurda dönerken gittiğim restoranla ilgili düşüncelerimi ses kaydına aktarıyordum. Allahtan bu açık kalmış. Olan biten her şey orada.

Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül yaşanan olayın ardından Vedat Milor’e telefonla ulaştığını ve üzüntülerini ilettiğini söyledi. Gül, “Sayın Vedat Bey aradım, geçmiş olsun dileklerimi ilettim. Çok üzüldüğümü söyledim. Perşembe günü kendisini ziyaret edeceğm. Bu işgaller tüm Türkiye’de ve adalarda yaşanıyor. Biz zabıtayla çizgi çiziyoruz insanların orada rahat yürüyebilmesi için. Buna rağmen o işgaller sürüyor. Burada yaya kültürünü geliştirmemiz gerekir. Biz de orayı yaşanmaz hale getirirsek adanın anlamı olmaz. Vedat Bey’in yaşadığı olay büyük bir sıkıntı. Ben Belediye Mecilisi Üyemiz Fatma Hanım’la da görüştüm. Çok üzgün. Olmaması gereken bir olay. Gerekli yaptırımlar yapıldı, cezalar uygulandı. Daha tatsız şeyler de olabilir. Bundan sonra bunlara da izin vermeyeceğiz” dedi

Yemek eleştirmeni Vedat Milor’a Burgazada’da çalışanları tarafından denize itildiğini söylediği restoranın ortağından yanıt geldi. Restoran ortağı, “Kamera kayıtlarını istedik” dedi.

Ada Keyf Restoran’ın ortağı Hakan Öncül, Vedat Milor’un ifadelerin karşı çıkarak “2008’den beri burayı işletiyoruz. Denize itilmesi gibi bir olay yaşanmamıştır. Olay zaten yargıya intikal edecek, MOBESE kayıtların istedik” dedi.

Öncül, olayın yaşandığı gece (Pazar) son müşterinin kalktığı esnada Milor’un yoldan geçerken çalışan garsona “Siz kim oluyorsunuz da buraya masa koyuyorsunuz” diyerek çıkıştığını, garsonun ise “Son müşteri de gidiyor, kaldıracağız” dediğini aktardı.

2014 yılında Milor’un restoranları hakkında ‘yemekleri çok güzel’ yazısı yazdığını, ancak o tarihten sonra mekana gelmediğini ifade eden Öncül, Milor’un Twitter hesabında belirttiği ses kayıtlarını da açıklamasını istedi.

Medya Blok Youtube kanalını takip edin...
You May Also Like
metiner

Metiner’den 10 saniyelik donma

Mehmet Metin Rusya ve Mısır’ı karıştırınca 10 saniye onmak zorunda kaldı. Şaban…

Kavuk Şevket Çoruh’ta

Geleneksel Türkiye tiyatrosunun geleneği olan ‘kavuk’, Rasim Öztekin’den Şevket Çoruh’a bu akşam devredildi. Kavuk, İBB’nin…

24 TV ve Star da kapatılıyor

TürkMedya’da bir gazete ve bir televizyon kapısına kilit vurulacak. Medyaradar’ın haberine göre;…