31 Mart Yerel Seçimleri’nin ardından Ankara’da ilk memnuniyet anketi yapıldı. Ankaralıların yüzde 66.4’ü Mansur Yavaş yönetiminden memnun olduğunu söylerken, kentin en önemli sorunu olarak ‘ulaşım’ konusu ön plana çıktı.

Gazete Duvar’ın haberine göre, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın göreve gelmesinin ardından yaptığı çalışmalara ilişkin yöneltilen sorular da ankette yer aldı.

Yavaş’ın yolsuzlukla mücadele ve şeffaflıkla ilgili politikalarına katılımcıların yüzde 64.1’i ‘Destekliyorum’ cevabını verirken, yüzde 22.9’u ‘Kararsızım’, yüzde 13’ü ise ‘Desteklemiyorum’ dedi.Belediyeye ait tüm araçlardaki çakarların sökülmesi hakkındaki soruya Ankaralı katılımcıların yüzde 73.8’i ‘Olumlu’ cevabı verirken, ‘Fikrim yok’ diyenlerin oranı yüzde 17.9, ‘Olumsuz’ diyenlerin oranı ise yüzde 8.3 olarak kayıtlara geçti.İhalelerin canlı yayında izlenebilecek şekilde yapılmasını ise katılımcıların yüzde 71.9’u ‘Olumlu’, 519’u ‘Fikrim yok’, yüzde 9’u ise ‘Olumsuz’ olarak değerlendirdi.Ankete göre AKP’ye oy vermeyi düşünenlerin yüzde 17’si, MHP’ye oy verenlerin yüzde 27.7’si, HDP’ye oy vermeyi düşünenlerin ise yüzde 45.3’ü, CHP’ye oy vermeyi düşünenlerin yüzde 79.2’si, İYİ Parti’ye oy vermeyi düşünenlerin ise 72.8’i Yavaş’ı başarılı buldu.

Araştırmada, ‘Ankara özelinde en beğenilen siyasetçi’ sorusuna da katılımcılar 28.8 ‘Mansur Yavaş’, yüzde 16.7 ‘bilmiyorum, yüzde 12.8 ‘hiçbiri’, yüzde 10.8 ‘Melih Gökçek’, yüzde 1 ‘Ekrem İmamoğlu’ yanıtını verdi.Ankara’nın sorunlarının ve taleplerinin tespit edilmesi için ilçe bazlı ve detaylı araştırmanın yapıldığı ankette, kentin en önemli sorunu olarak ‘ulaşım’ konusu ön plana çıktı.’Ankara’nın en önemli sorunu nedir?’ sorusuna katılımcıların yüzde 15.4’ü ‘ulaşım’, yüzde 14.4’ü ‘altyapı’, yüzde 12.2’si ‘ekonomi’, yüzde 9.7’si ‘trafik’, yüzde 6.3’ü ise ‘Suriyeliler’ cevabını verdi. Kaynak: Ankara’da 31 Mart sonrası ilk anket:

Medya Blok Youtube kanalını takip edin...
You May Also Like
metiner

Metiner’den 10 saniyelik donma

Mehmet Metin Rusya ve Mısır’ı karıştırınca 10 saniye onmak zorunda kaldı. Şaban…

Kavuk Şevket Çoruh’ta

Geleneksel Türkiye tiyatrosunun geleneği olan ‘kavuk’, Rasim Öztekin’den Şevket Çoruh’a bu akşam devredildi. Kavuk, İBB’nin…

24 TV ve Star da kapatılıyor

TürkMedya’da bir gazete ve bir televizyon kapısına kilit vurulacak. Medyaradar’ın haberine göre;…