Avcılar’da hareket halindeki metrobüste yaşanan olay sonrası araçtakilerin yardımıyla kendisini taciz eden Fatih Özdemir’i aşağı indiren kadın o anları cep telefonuyla görüntülemiş, görüntülerin sosyal medyada yayılmasının ardından harekete geçen polis ekiplerinin gözaltına aldığı tacizci tutuklanmıştı.

Davanın ilk duruşması 9 Temmuz’da görüldü. Duruşmaya savunma avukatının mağdura sorduğu sorular damga vurdu.

Müşteki avukatlarından Gülcan Karayel’in saldırıya uğrayan kadına sorduğu sorulardan bazıları “Oturduğunuz koltuk tek kişilik miydi, yanınızda biri var mıydı? Yerinizi değiştirmeyi düşündünüz mü?” “Sanık fermuarını nasıl kapattı açıklar mısınız?” şeklindeydi.

Müştekinin diğer avukatı Muharrem Ercan ise mağdura “Fatih Özdemir’i gördüğünüz an penisi erekte halde miydi yoksa eğik miydi?”,” Boşalma anına tanık oldunuz mu?”,”Metrobüste başka insanların da size baktığını düşündünüz mü?” sorularını yöneltti.
Sanık avukatlarının mağdura yönelik sorularını kamuoyu ile paylaşan, davacı avukatları davanın ikinci celsesinin 8 Ağustos’ta Küçükçekmece Adliyesi’nde görüleceğini hatırlatarak destek çağrısı yaptı. Sosyal medya üzerinden “Biz Susmayacağız Siz Utanacaksınız” etiketine destek isteyen avukatlar “eğer sosyal medyada duyulmasaydı” tacizci halen dışarıda olabilirdi” dedi.

Yaşadıklarını anlatan kadın, saldırının soruşturma aşamasında olduğu için isminin yazılmasını istemedi:

“Durumu benim anlamam uzun sürdü. İlk başta, kalabalık belki bana öyle geliyordur diye düşündüm. Bana temas ediyordu sürekli olarak. Önünde poşet duruyordu. Ben de çantamı koydum araya. Hatta arkadaşlarıma mesaj attım. ‘Bana mı öyle geliyor, gerçekten anlamıyorum, çok kalabalık’ diye. Sonra adamı bir anda ittim ve baktım, durumu gördüm. O sırada üzerime boşaldı.”

“Polisler geldiklerinde bana iyi davrandılar. Gerçekten yardımcı oldular. Sonra Avcılar Merkez Karakolu’na gittik. İki kadın avukat arkadaşım da geldi. Arkadaşlarım geldi. Durum çok zordu. Çünkü hepsi erkek polislerdi ve onlara durumu ispat etmeye çalıştım. Adam, ‘Korkudan üzerime işedim’ dedikçe, erkek polis, ‘Ben anlarım öyledir, bu çiştir’ diyor. Oysa hiç bir bilimsel dayanağı yok. Görünce anlıyormuş. Kadın avukatlar olmasa üzerindeki kıyafetlerden delil alamayacaktık. Bu süreç tam dört saat sürdü. Kadın avukatlar olmasaydı, arkadaşlarım olmasaydı ben orada yalnız olsaydım, adamı bırakacaklardı. Biz, kendimizi anlatmak için uğraştık.”

Medya Blok Youtube kanalını takip edin...
You May Also Like
metiner

Metiner’den 10 saniyelik donma

Mehmet Metin Rusya ve Mısır’ı karıştırınca 10 saniye onmak zorunda kaldı. Şaban…

Kavuk Şevket Çoruh’ta

Geleneksel Türkiye tiyatrosunun geleneği olan ‘kavuk’, Rasim Öztekin’den Şevket Çoruh’a bu akşam devredildi. Kavuk, İBB’nin…

24 TV ve Star da kapatılıyor

TürkMedya’da bir gazete ve bir televizyon kapısına kilit vurulacak. Medyaradar’ın haberine göre;…