Tokat’ın Turhal ilçesinde bu akşam saatlerinde çıkan kavgada çok sayıda kişi yaralandı. Çıkan kavgada ölenlerin de olduğu gelen bilgiler arasında. 

Fırat Yeşilçınar – ÖZEL

Kavga kısa bir süre içerisinde sosyal medyada yayıldı. Sosyal medyada yer alan bilgilerde olayın Kürt ve Türk kavgası olduğu, olaya polislerin müdahale etmediği de yer aldı.

medyablok’un ulaştığı bir görgü kaynağı olayın Türk ve Kürt kavgasından çıkmadığını söyledi. Alacak verecek meselesi yüzünden kavga çıktığını söyleyen görgü kaynağı olayı şu sözlerle anlattı: ”Muş’tan Turhal’a 30 yıl önce gelen aileler ile Turhal’da yaşayan Kürtler arasında bir kavga çıktı. Akşam saatlerinde başladı kavga ve giderek yayıldı. Çok sayıda kişi karıştı kavgaya. Ölenler de oldu. Muş’lu aileler araç alım satımı yapıyor.”

Görgü tanığı kavganın ardından belediyeden de anons yapıldığını ekledi. Anonsta ‘Kalabalık gezmeyin’ denildi. Nedeni ise kavganın daha da büyümemesi.

Sosyal medyada yer alan başka bir bilgi de polisin olaya müdahale etmediği oldu. Görgü tanığı Jandarma ve polislerin de olaya müdahale ettiğini söyledi.

 

Medya Blok Youtube kanalını takip edin...
You May Also Like
metiner

Metiner’den 10 saniyelik donma

Mehmet Metin Rusya ve Mısır’ı karıştırınca 10 saniye onmak zorunda kaldı. Şaban…

Kavuk Şevket Çoruh’ta

Geleneksel Türkiye tiyatrosunun geleneği olan ‘kavuk’, Rasim Öztekin’den Şevket Çoruh’a bu akşam devredildi. Kavuk, İBB’nin…

24 TV ve Star da kapatılıyor

TürkMedya’da bir gazete ve bir televizyon kapısına kilit vurulacak. Medyaradar’ın haberine göre;…