BMW, uzun yıllardır üzerinde çeşitli teoriler yürütülen logosu hakkında arşiv müdürü vasıtası ile bir açıklama yaptı.

Sadece otomobil üreticilerinin değil, diğer tüm ünlü markaların kullandıkları logolar uzun birer tasarım sürecinden geçiyor. Üreticiler bu logolar vasıtasıyla tüketicilerle buluşup onlara markalarını kısa bir şekilde tanıtma fırsatı yakalıyorlar.

Hatırlarsanız Google, Instagram gibi dev şirketler bile logolarında minimal değişikliklere gitmişti. Sadece bu minimal değişiklikler için bile milyonlarca dolar harcandığı söyleniyor. Buradan da anlayabileceğiniz gibi logo kavramı markalar için oldukça önemli. Ünlü otomobil üreticilerinden biri olan BMW’nin de logosunun ne anlama geldiği uzun süredir merak ediliyordu. Konu ile ilgili BMW Group Classic’in Arşiv Müdürü Fred Jakobs kısa ve öz konuştu. Jakobs: “Renkler, Bavyera eyaletinin bayrağının renklerini temsil ediyor. Ancak bu dizayn, orijinal bayrağın ters şeklinde tasarlanıyor” şeklinde konuşarak konu hakkındaki efsaneleri de çürütmüş oldu.

Medya Blok Youtube kanalını takip edin...
You May Also Like
metiner

Metiner’den 10 saniyelik donma

Mehmet Metin Rusya ve Mısır’ı karıştırınca 10 saniye onmak zorunda kaldı. Şaban…

Kavuk Şevket Çoruh’ta

Geleneksel Türkiye tiyatrosunun geleneği olan ‘kavuk’, Rasim Öztekin’den Şevket Çoruh’a bu akşam devredildi. Kavuk, İBB’nin…

24 TV ve Star da kapatılıyor

TürkMedya’da bir gazete ve bir televizyon kapısına kilit vurulacak. Medyaradar’ın haberine göre;…