Cem Küçük, bugün kaleme aldığı yazısında isim vermeden Rasim Ozan Kütahyalı’ya destek çıktı. Küçük, “bizim tarafın bir kısmı da buna alet oluyor ve karşı taraftan daha çok saldırıyor” diyerek iktidara yakın medyada, siyasette olduğu gibi kolay adam harcandığına dikkat çekti.

Küçük yazısında şu sözlere yer verdi:

Siyasi olarak karşı taraf sizin takımın içinde olan ürktüğü kişilere karşı aynı operasyonları yapar. Muhalefetin tam olarak şu an yaptığı bu. Bizim tarafta kim etkiliyse, kim karşı tarafa karşı sağlam duruyorsa ona saldırıyorlar. Argümanların doğru ya da yanlış olduğuna asla bakmıyorlar. Var güçleriyle saldırıyorlar. Algıların âlâsı yapılarak o kişinin kellesini istiyorlar.

Bazen bizim tarafın bir kısmı da buna alet oluyor ve karşı taraftan daha çok saldırıyorlar. Kıskançlık, haset de etkili oluyor. Hâlbuki bir hata yaptı diye kelle almak doğru değil. İnsanlar hata yapar, özür diler. Yoluna devam eder. Kellesini muhalefet istedi diye verirseniz bu işin sonu gelmez.

Bakın 31 Mart seçimlerinden bu yana belediyelerle ilgili her gün haberler çıkıyor. Kıymetli vakıflara saldırılıyor. Şu kadar para şuraya aktarılmış diye algı yapıyorlar. Ne acıdır ki, medyada bunlara doğru dürüst cevap bile verilemiyor. Sadece yaprak kımıldatmayacak yazılar çıkıyor.

Herhangi bir medya grubumuzda bazı tenkisatlar oluyor, zil takıp oynuyorlar. “Şu gazete kapanıyor, şu televizyon küçülüyor” haberlerini sevinçle veriyorlar. “Şu gazeteciden şöyle tazminat aldık, şöyle gününü gösterdik” diye mutluluk tweetleri atıyorlar…

İşte bu yüzden gelin eski alışkanlıkları bırakıp beraber olalım. Yoksa neler yapacaklarının sinyalini veriyorlar. Adamlarımızı yedirmeyelim. Küslükleri unutalım… Karşı tarafı paçavraya çevirmek zor değil. Ancak adam harcandıkça diğer arkadaşlarımızda enerji kalmıyor…

Bu yazıyı bir dayatma olarak değil bir tespit olarak yazıyorum. Böyle dağınık devam edersek 2023’ün ne kadar zor olacağını tahmin bile edemezsiniz.

Medya Blok Youtube kanalını takip edin...
You May Also Like
metiner

Metiner’den 10 saniyelik donma

Mehmet Metin Rusya ve Mısır’ı karıştırınca 10 saniye onmak zorunda kaldı. Şaban…

Kavuk Şevket Çoruh’ta

Geleneksel Türkiye tiyatrosunun geleneği olan ‘kavuk’, Rasim Öztekin’den Şevket Çoruh’a bu akşam devredildi. Kavuk, İBB’nin…

24 TV ve Star da kapatılıyor

TürkMedya’da bir gazete ve bir televizyon kapısına kilit vurulacak. Medyaradar’ın haberine göre;…