Kaz Dağları’nda binlerce ağaç kesildi, canlılar yerinden edildi, çok sayıda canlı da yaşamını yitirdi. Tüm bunların önüne geçmek için ise binlerce çevreci yurttaş bir eylem bailattı ve doğasını korumaya, nefes alanını güvenceye almaya devam ediyor. Fakat iktidara yakın ‘Gazeteciler’ bu doğa katliamı nasıl savunacaklarını bilmiyor. İktidara yakınlığı ile bilinen Cemil Barlas, bu isimlerden sadece biri. Sosyal medya hesabı üzerinden Barlas bu paylaşımı yaptı: altın ağaçtan değerlidir.. insan hepsinden.. bitkileri, hayvanları gereğinden fazla sevmek, insanları sevmemektir.. bir yerde altın varsa bunu çıkartmamak aptallıktır.. ağacı her yere dikersin..

 

about

Medya Blok’a katkı yapmak, kendine katkı yapmaktır…

Dağılmıyoruz, toplanıyoruz...

Basının, gazetecilerin en büyük meselelerinden birisi de yazmak kadar haberlerin okurlara ulaştırılması. Haberler duyulmasın, okura ulaşamasın diye dağıtım şirketleri, medyalar, ajanslar tek elde toplanırken gazeteciler, toplum tam aksine çok el oldu. Haber yazan ellerimiz kadar Medya Blok’a gelmeyi tercih eden elleriniz bizi buluşturuyor. Buluşmanın sebebi olan harflerin nasıl yan yana geleceği meselesine bir ruh, ’nasıl bir yaşam?' olarak bakan bizimle belki dayanışmak istersiniz diye bir not düşmeliyiz. Elbette size verdiğimiz haberler, makaleler akşam karnınızı doyuracağınız bir ekmek değil ama haberin artık yaşam demek olduğunu da hepimiz biliyoruz.
Öyleyse beraber yaşayalım… Katkı için...
Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi çekebilir

İzmir’de Türk İntikam Tugayı mesajlı tehdit: Atık toplayanlar ve el arabası ile simit satanlar Kürt. Simit satın alanlar öldürülecektir

İzmir’in Tuna Mahallesi’nde evlerin pencerelerine bırakılan ırkçı Türk İntikam Tugayı (TİT) imzalı…

Kurban eti üzerinden ırkçılık: Herkese et gönderdim Kürt hariç

Efe adlı bir sosyal medya kullanıcısı Kurban Bayramı ile ırkçı bir paylaşım…

Selvi: Burnuma kokular geliyor

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Anayasa Mahkemesi’nin (AYM) ‘Bu suça ortak olmayacağız’ başlıklı…