Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Habertürk TV ekranlarında yayınlanan ‘Açık ve Net’ programında Kübra Par’ın sorularını yanıtladı.

 

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in açıklamalarından satır başları şöyle:

“Terörün olduğu yerde demokrasi olmaz, teröristin olduğu yerde özgürlük, hürriyet olmaz. Dünyada hiçbir yerde böyle bir demokrasi tanımı yapılmadı ve uygulanmadı. Türkiye teröre karşı dünya çapında mücadele veriyor. ABD’nin o kadar silah verdiği PKK’ya karşı Türkiye savaşıyor. Şimdi Mehmetçiğe ‘aslan Mehmetçik bunları temizle’ diyoruz, ardından da Mehmetçiği arkadan vuracak moral desteği yapan, yardım ve yataklık yapan, teçhizat ve donanım sağlayan hem de kamu otoritesi olan belediyelere ‘Buyurun arkadaş’ diyoruz. Oraya vatan bütünlüğü, Türkiye’mizde huzur, Kürt vatandaşlarımızın barışa, huzura ve güvenliğe kavuşması açısından bakıyoruz.

HDP’ye oy veren yurttaşlarımızı da kazanacağız, dönüştüreceğiz, eğiteceğiz. Türkiye’nin 1 no.lu meselesidir bu terör. Demokrasi de, ekonomi de, barış da buna bağlıdır. YSK işe hukuki açıdan bakar. Biz hukuki bakımdan değil siyasi gerçeklik bakımından, terörle mücadele bakımından bakıyoruz. YSK’da şöyle bir kıstas yok, teröre karşı mücadele eder mi, edemez mi diye bir değerlendirme yapamaz. Ama İçişleri Bakanlığı’nın bir sorumluluğu var. Kayyum atama yetkisini kanunlar vermiş. Kanundaki tanımlardan bir tanesi şu o belediyeler terörü destekliyorsa elbette görevden alınır. İçişleri Bakanlığımızın bu uygulaması tamamen hukuka uygundur. Hukukun ötesinde ülkemizin huzuru, barışı, vatanımızın bütünlüğüdür. Mehmetçiği düşünün teröre karşı mücadele ediyor ama arkadan belediye onu vuruyor.

Medya Blok Youtube kanalını takip edin...
You May Also Like
metiner

Metiner’den 10 saniyelik donma

Mehmet Metin Rusya ve Mısır’ı karıştırınca 10 saniye onmak zorunda kaldı. Şaban…

Kavuk Şevket Çoruh’ta

Geleneksel Türkiye tiyatrosunun geleneği olan ‘kavuk’, Rasim Öztekin’den Şevket Çoruh’a bu akşam devredildi. Kavuk, İBB’nin…

24 TV ve Star da kapatılıyor

TürkMedya’da bir gazete ve bir televizyon kapısına kilit vurulacak. Medyaradar’ın haberine göre;…