Rabia Naz Vatan, 11 yaşında 12 Nisan 2018’de Giresun’un Eynesil ilçesinde evlerinin önünde yaralı bulundu. Vatan, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Ölümün bir intihar olduğu söyleniyor. Fakat baba Şaban Vatan olayın farklı olduğunu düşünerek delillerin peşine düşüyor. Bulduğu delillerle de trafik kazasına dair çok sayıda bilgi etti. Şaban Vatan, eski Eynesil Belediye Başkanı Coşkun Somuncuoğlu’nun yeğeninin olaya karışmış olabileceği şüphesiyle, ifadesine başvurulmasını istiyor. Ancak bu ifade henüz alınmadı. Baba Şaban Vatan, ifadenin alınması gerektiğini söylediğinde Coşkun Somuncuoğlu, Eysenil Belediye Başkanı’ydı. Seçimlerde de kaybetti tabi.

Coşkun Somuncuoğlu ile belediye başkanı olduğu süreçte konuştum. O dönemde kendisi tehdit edip telefonu kapatmıştı. Kaybettikten sonra aradığında ise daha nazik konuşmuştu. Baba Şaban Vatan’ın işaret ettiği yeğen ile de konuştum. Belediye başkanının akrabası olduğun mıdır bilinmez ama o da tehdit etmişti.

Bana bile bağırıp çağıranlar babaya neler söylemezdi ki.

Baba Şaban Vatan’a dönersek. İlk Trabzon adli tıp raporunda ölümün nasıl olduğuna dair net bir ibare yok. Yüksekten düşme ibaresi yer alıyor. Ama trafik kazası ile mümkün olabilir. Hacettepe adli tıp raporunda ise durumun kaza olduğu net bir şekilde ortaya çıkıyor. Bu rapor tabi ciddiye alınmadı.

Baba Şaban Vatan adli tıpçılar ile de görüşmeler yaptı. Onlarla yapılan görüşmenin sonunda daha detaylı bir bilgi verecek. Ama baba Vatan bu mücadeleyi verdiği süreçte hukuki olarak sıkıştırılmak istendi. AK Parti’li Nurettin Canikli, defalarca suç duyurusunda bulundu. Hatta Baba Vatan’ı bu duyurularının üzerine tutuklamak, akıl hastanesine bile yatırmak istediler.

Tüm bunlara rağmen baba Vatan mücadelesini bırakmadı.

  • Fakat tüm delillere rağmen neden Coşkun Somuncuoğlu sorgulanmadı?

Eğer baba Vatan’ın dedikleri doğruysa Somuncuoğlu yeğenini koruyor. Bu olayın üstünü kapatmak için de iktidar yetkililerini kullanıyor.

  • Ya da Meclis araştırması neden ciddi bir şekilde yapılmadı?

Meclis araştırması yapılacak ama yeterli bir çalışma yapılmadı.

  • Metruk ev neden, kim tarafından yıktırıldı?

Metruk ev soruşturma yapılsın dedikten sonra yıkıldı. Yani soruşturmayı bile beklemediler. İncelemeyi de.

Belediye başkanıyken korunan Coşkun Somuncuoğlu’nu şimdi kim koruyor?

https://www.artigercek.com/haberler/rabia-naz-in-olumuyle-ilgili-adli-tip-raporlari-ortaya-cikti

https://onedio.com/haber/avukati-acikladi-rabia-naz-in-babasi-saban-vatan-serbest-birakildi-866043

 

Medya Blok Youtube kanalını takip edin...
You May Also Like

Kavuk Şevket Çoruh’ta

Geleneksel Türkiye tiyatrosunun geleneği olan ‘kavuk’, Rasim Öztekin’den Şevket Çoruh’a bu akşam devredildi. Kavuk, İBB’nin…

24 TV ve Star da kapatılıyor

TürkMedya’da bir gazete ve bir televizyon kapısına kilit vurulacak. Medyaradar’ın haberine göre;…

Abdurrahim Albayrak ve eşinde Koronavirüs tespit edildi

“Tüm futbolcular ve teknik heyetin kontrolden geçirildiği, hiç kimsede virüs tespit edilmediği…