Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan, hediye konusunu sorduğu İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “Benim böyle bir hediye almam asla söz konusu değil… O konunun araştırılması için denetleme talimatı verdim… Neymiş bakalım o fatura! Benim bildiğim tek bir şey var: Ben hediye falan almadım” dediğini aktardı.

Soylu, söz konusu gümüşçüyü ziyaretinde çekilen fotoğrafı için de, esnaf ziyareti olduğunu ve esnafın ürünlerini gösterdiğini öne sürdü.

Basına yansıyan belgeler arasında Mardin Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı’na kesilen toplam 582 bin 618 liralık gümüş takı ve benzeri eşyaların faturaları da bulunuyor.
Yaman’ın 2016-2019 yılları arasındaki ilk kayyımlık döneminde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan (136 bin 946 lira) ile bakanlara alındığı öne sürülen hediyeler için Mardin’deki Fırat Silver isimli gümüşçüye yapılan ödemelerin faturaları basına yansımıştı.

Söz konusu dönemde Yaman’ın kayıtlara geçirdiği ‘ziyafet’ ve konaklama harcamaları da, söz konusu belgelere göre yaklaşık iki milyon lira.

İçişleri Bakanlığı tarafından Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk, gümüşlerin satın alındığı gümüşçünün, kayyım döneminde daire başkanlığı yapan bir kişinin oğlu olduğunu açıklamıştı. Erdoğan’ın faturada yer alan meblağda bir hediye aldığına inanmadığını belirten Türk, randevu verilmesi halinde konuyu anlatmak istediğini söylemişti.

You May Also Like

24 TV ve Star da kapatılıyor

TürkMedya’da bir gazete ve bir televizyon kapısına kilit vurulacak. Medyaradar’ın haberine göre;…

Ahmet Hakan: Ankara’daki toplantı Ekrem İmamoğlu’nun kalesine atılmış üç politik goldür

Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan bugünkü köşesinde Ankara’da dün toplanan büyükşehir belediye…

Kerimcan Durmaz Türkiye’yi terk etti

Sosyal medya fenomeni Kerimcan Durmaz, Türkiye’den ayrılma kararı aldı. Kerimcan Durmaz hakkında,…