Uzun yıllar Radikal 2’nin genel yayın yönetmenliğini yapan gazeteci Tuğrul Eryılmaz, hem biyografisinin anlatıldığı ’68’li ve Gazeteci’ kitabını anlattı hem de medya üzerine yorumda bulundu.

Gazeteci Tuğrul Eryılmaz, hem biyografisinin anlatıldığı ’68’li ve Gazeteci’ kitabını, hem de meydanın hallerini T24’ten Hakan Aksay’la konuştu.

Eryılmaz’a göre, köşe yazarlarına verilen fahiş ücretler gazeteciliği de öldürdü. “Ben olsam köşe yazarlarına daha az para veririm ve iki fazla muhabir alırım” diyen Eryılmaz, gazetecinin parayla ilişkisini de sorguladı. “Zengin ve gazeteci; bu iki kavram birbirine yakışmıyor” dedi.

Gazeteciliğin öldürülmeye çalışıldığını ifade eden Tuğrul Eryılmaz, “depremler oluyor Kaz Dağları sorunu var, cezaevinde insanlar var. Bunların haberleri yerine plajlardaki insan haberleri, cinayet haberleri yapılıyor” diye konuştu.

‘İnsanlar gazete okumuyor’ eleştirilerine de değinen Eryılmaz, ‘tabii ki okumazlar, bilinçli olarak yapıldı bu. Bu iktidar eskiye ait ne varsa sevmiyor. Gazeteciliğin yapıldığı kurumlar bitirildi” ifadelerini kullandı.

about

Medya Blok’a katkı yapmak, kendine katkı yapmaktır…

Dağılmıyoruz, toplanıyoruz...

Basının, gazetecilerin en büyük meselelerinden birisi de yazmak kadar haberlerin okurlara ulaştırılması. Haberler duyulmasın, okura ulaşamasın diye dağıtım şirketleri, medyalar, ajanslar tek elde toplanırken gazeteciler, toplum tam aksine çok el oldu. Haber yazan ellerimiz kadar Medya Blok’a gelmeyi tercih eden elleriniz bizi buluşturuyor. Buluşmanın sebebi olan harflerin nasıl yan yana geleceği meselesine bir ruh, ’nasıl bir yaşam?' olarak bakan bizimle belki dayanışmak istersiniz diye bir not düşmeliyiz. Elbette size verdiğimiz haberler, makaleler akşam karnınızı doyuracağınız bir ekmek değil ama haberin artık yaşam demek olduğunu da hepimiz biliyoruz.
Öyleyse beraber yaşayalım… Katkı için...
Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi çekebilir

İzmir’de Türk İntikam Tugayı mesajlı tehdit: Atık toplayanlar ve el arabası ile simit satanlar Kürt. Simit satın alanlar öldürülecektir

İzmir’in Tuna Mahallesi’nde evlerin pencerelerine bırakılan ırkçı Türk İntikam Tugayı (TİT) imzalı…

Kurban eti üzerinden ırkçılık: Herkese et gönderdim Kürt hariç

Efe adlı bir sosyal medya kullanıcısı Kurban Bayramı ile ırkçı bir paylaşım…

Selvi: Burnuma kokular geliyor

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Anayasa Mahkemesi’nin (AYM) ‘Bu suça ortak olmayacağız’ başlıklı…