Uzun yıllar Radikal 2’nin genel yayın yönetmenliğini yapan gazeteci Tuğrul Eryılmaz, hem biyografisinin anlatıldığı ’68’li ve Gazeteci’ kitabını anlattı hem de medya üzerine yorumda bulundu.

Gazeteci Tuğrul Eryılmaz, hem biyografisinin anlatıldığı ’68’li ve Gazeteci’ kitabını, hem de meydanın hallerini T24’ten Hakan Aksay’la konuştu.

Eryılmaz’a göre, köşe yazarlarına verilen fahiş ücretler gazeteciliği de öldürdü. “Ben olsam köşe yazarlarına daha az para veririm ve iki fazla muhabir alırım” diyen Eryılmaz, gazetecinin parayla ilişkisini de sorguladı. “Zengin ve gazeteci; bu iki kavram birbirine yakışmıyor” dedi.

Gazeteciliğin öldürülmeye çalışıldığını ifade eden Tuğrul Eryılmaz, “depremler oluyor Kaz Dağları sorunu var, cezaevinde insanlar var. Bunların haberleri yerine plajlardaki insan haberleri, cinayet haberleri yapılıyor” diye konuştu.

‘İnsanlar gazete okumuyor’ eleştirilerine de değinen Eryılmaz, ‘tabii ki okumazlar, bilinçli olarak yapıldı bu. Bu iktidar eskiye ait ne varsa sevmiyor. Gazeteciliğin yapıldığı kurumlar bitirildi” ifadelerini kullandı.

You May Also Like

24 TV ve Star da kapatılıyor

TürkMedya’da bir gazete ve bir televizyon kapısına kilit vurulacak. Medyaradar’ın haberine göre;…

Ahmet Hakan: Ankara’daki toplantı Ekrem İmamoğlu’nun kalesine atılmış üç politik goldür

Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan bugünkü köşesinde Ankara’da dün toplanan büyükşehir belediye…

Kerimcan Durmaz Türkiye’yi terk etti

Sosyal medya fenomeni Kerimcan Durmaz, Türkiye’den ayrılma kararı aldı. Kerimcan Durmaz hakkında,…