İçişleri Bakanlığı’nın talimatı ile bu sabah Van, Diyarbakır ve Mardin belediyelerine kayyım atandı. Van Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal medya hesabından, kayyım olarak atanan Mehmet Emin Bilmez’in Atatürk portresini makam odasından kaldırdığı iddialarına ilişkin açıklama yayımlandı. Açıklamada, “Cumhuriyetimizin kurucu lideri Mustafa Kemal Atatürk’ün küçük portresi yerine Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez’in talimatıyla büyük portresi asıldı” denildi.
Kayyım atanan Van Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
“Van Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “İçişleri Bakanlığı’nca görevlendirme yapılan Van Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı’na, Van Valisi Mehmet Emin Bilmez’in atanmasının ardından bazı basın yayın organları ve sosyal medyada çıkan ‘Atatürk portresi indirildi’ iddiaları tamamen asılsız olup aksine cumhuriyetimizin kurucu lideri Mustafa Kemal Atatürk’ün küçük portresi yerine Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez’in talimatıyla büyük portresi asıldı.
Ayrıca HDP’li yönetim tarafından yerinden indirilen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın portresi de tekrar yerine asılmıştır”

Medya Blok Youtube kanalını takip edin...
You May Also Like
metiner

Metiner’den 10 saniyelik donma

Mehmet Metin Rusya ve Mısır’ı karıştırınca 10 saniye onmak zorunda kaldı. Şaban…

Kavuk Şevket Çoruh’ta

Geleneksel Türkiye tiyatrosunun geleneği olan ‘kavuk’, Rasim Öztekin’den Şevket Çoruh’a bu akşam devredildi. Kavuk, İBB’nin…

24 TV ve Star da kapatılıyor

TürkMedya’da bir gazete ve bir televizyon kapısına kilit vurulacak. Medyaradar’ın haberine göre;…