Foto: Mezopotamya Ajansı

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, kayyum atamalarına tepki gösterdi: Bizler hukuksuzluğun kime yapıldığına bakılmaksızın yan yana durabilmeliyiz” mesajı verdi. Kaftancıoğlu, “Mücadeleyi demokrasi ve adalet şemsiyesi altında büyütebilirsek hiçbir şey yapamazlar.”

CHP İstanbul Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Diyarbakır, Van ve Mardin büyükşehir belediyelerine kayyım atanmasına tepki gösterirken, demokrasi ve adalet şemsiyesi altında mücadelenin büyütülmesi gerektiğini dile getirdi.

Emek Barış ve Demokrasi Güçleri’nin İstanbul Kartal Meydanı’nda düzenlediği 1 Eylül Dünya Barış Günü mitingine katılan Canan Kaftancıoğlu, Türkiye’de iktidarın hukuku işine geldiği gibi kullandığını ifade etti.

Hukuksuzluğu somut örneğinin 23 Haziran’daki seçimlerde görüldüğünü söyleyen Kaftancıoğlu, “Bizler hukuksuzluğun kime yapıldığına bakılmaksızın yan yana durabilmeliyiz. Hukukun üstünlüğünün yeniden tesis edildiği yan yana, omuz omuza farklılıklarımızı zenginlik olarak görüp kardeşçe yaşayabileceğimiz bir memleket oluşturabiliriz. Bunu da somut olarak 23 Haziran’da gördük” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni kayyım atamalarına işaret etmesine de değinen Kaftancıoğlu, şunları söyledi: “Hukukun olmadığı bir yerde hukuk kurallarının bir kişinin dudağının arasından çıkan cümlelerle belirlendiği yerlerde her şey yapılabilir. Ama mesele onların ne yapacağı değil. Bu haksızlıklar, bu hukuksuzluklar ister Diyarbakır olsun, ister Van olsun, ister İstanbul olsun hep birlikte nasıl mücadele edeceğimiz kıymetlidir. Biz bu mücadeleyi demokrasi ve adalet şemsiyesi altında büyütebilirsek hiçbir şey yapamazlar. Göreceksiniz her zaman kazanan demokrasi olur, barış olur. Kazanan tüm Türkiye halkları olur. 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde en büyük hayalim ve umudum barışın çocukların hayali ve düşü olmaktan çıkarıp çocukların yaşadığı gerçeklik olması için mücadeleyi büyütüp bunu görmek isterim.” Kaynak: Mezopotamya Ajansı

Medya Blok Youtube kanalını takip edin...
You May Also Like

24 TV ve Star da kapatılıyor

TürkMedya’da bir gazete ve bir televizyon kapısına kilit vurulacak. Medyaradar’ın haberine göre;…

Ahmet Hakan: Ankara’daki toplantı Ekrem İmamoğlu’nun kalesine atılmış üç politik goldür

Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan bugünkü köşesinde Ankara’da dün toplanan büyükşehir belediye…

Kerimcan Durmaz Türkiye’yi terk etti

Sosyal medya fenomeni Kerimcan Durmaz, Türkiye’den ayrılma kararı aldı. Kerimcan Durmaz hakkında,…