HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde oturma eylemi yapan annelerin yanı sıra kalp rahatsızlığı olan Mehmet Emin Cenan isimli bir yurttaş da HDP binasının önüne gelerek oturma eylemi başlattı.

Mezopotamya Ajansı’nda yer alan habere göre Mehmet Emin Cenan isimli bir yurttaş  ameliyat edilmediğini gerekçe göstererek eyleme katıldı. Polislerin müdahale etmesi üzerine “Emniyetin yolunu biliyorum. Çözümü emniyette arasam emniyete giderdim”  diyen Cenan,“Kalp hastasıyım, ameliyat olmam gerekiyor, ancak doktorlar ameliyat etmiyor” ifadelerini kullandı. Cenan daha sonra ailelerin karşısına geçerek bir süre tek başına oturdu.

 

Yüzde 60 bedensel engelli raporu olan Cenan, kalp rahatsızlığı yüzünden ağrılar çektiğini belirterek  “Bir sene önce kalp krizi geçirdim. Krizden dolayı kalp kapaklarım değişti. Şeker, tansiyon hastasıyım. Sağlık durumum bazen iyi, bazen kötü. İlaçla yaşayan bir insanım. Her gün hastanelerdeyim” dedi.

 

HDP önünde bekleyen ailelere sağlık problemleri yüzünden katılmak istediğini söyleyen Cenan, “Ben de sağlık problemlerime dikkat çekmek ve bir çare için partiye geldim. Parti bana da bir çare bulsun. Hastaneler bulmadı. Kan sulandırıcı ilaç kullanmam lazım. Ameliyat çok riskli ama ağrılarım çok. Bugün parti önüne gelip çare aradığım için çok iyiyim. Partiden rica ediyorum varsa bir çare bulsunlar. Ayda aldığım 500 TL engelli maaşı var. Geçimimi sağlayamıyorum” ifadelerini kullandı.

Polisler tarafından il binasından uzaklaştırılan Cenan, “Geldim oturdum ama polisler, ‘Gel bizimle konuş’ diyor. Emniyetin yolunu biliyorum. Çözümü emniyette arasam emniyete giderdim. Bu kapıda oturan insanların hepsi sizin yanınıza gelmiyorlarsa, ben hastalığımdan dolayı neden sizinle görüşeyim ki” dedi.

Medya Blok Youtube kanalını takip edin...
You May Also Like
metiner

Metiner’den 10 saniyelik donma

Mehmet Metin Rusya ve Mısır’ı karıştırınca 10 saniye onmak zorunda kaldı. Şaban…

Kavuk Şevket Çoruh’ta

Geleneksel Türkiye tiyatrosunun geleneği olan ‘kavuk’, Rasim Öztekin’den Şevket Çoruh’a bu akşam devredildi. Kavuk, İBB’nin…

24 TV ve Star da kapatılıyor

TürkMedya’da bir gazete ve bir televizyon kapısına kilit vurulacak. Medyaradar’ın haberine göre;…