Rasim Ozan Kütahyalı, bir televizyon programında Boşnaklara hakaret iddiasıyla yargılandığı davada 10 ay hapis cezasına çarptırıldı.

 

Boşnaklarla ilgili söylediği sözler nedeniyle İstanbul 27. Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılanan Rasim Ozan Kütahyalı’ya “halkın bir kesimini sosyal sınıf din mezhep cinsiyet bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılama” suçundan 10 ay hapis cezası verildi. Mahkeme iyi hal indirimi uygulamadı.

Duruşmada Boşnak derneklerinin avukatları sanık Rasim Ozan Kütahyalı’nın cezalandırılmasını istedi. Avukatlar, sanığın söylediği sözlerin Sırp çeteleri tarafından kullanılan ırkçı bir söylem olduğunu ifade etti ve “Sanık, insanlığa karşı işlenmiş bir suçu övmüştür. Sırp Çetniklerin kullanmış olduğu jargonu kullanarak Boşnak kadınları ve halkını aşağılamıştır” dedi.

Kütahyalı’nın avukatı müvekkilin mahkemeye gönderdiği savunmayı okudu. Sanık Kütahyalı savunmasında, “Bosna Sancak Dernekleri benim ne ceza almamı istiyorlarsa ben razıyım. Bedeli ne ise en ağırını çekmek istiyorum. Şuursuzca söyledim” ifadelerini kullandı. Mahkeme Kütahyalı’nın “halkın bir kesimini sosyal sınıf din mezhep cinsiyet bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılama” suçundan 10 hapis cezasıyla cezalandırılmasına hükmetti.

Medya Blok Youtube kanalını takip edin...
You May Also Like

24 TV ve Star da kapatılıyor

TürkMedya’da bir gazete ve bir televizyon kapısına kilit vurulacak. Medyaradar’ın haberine göre;…

Abdurrahim Albayrak ve eşinde Koronavirüs tespit edildi

“Tüm futbolcular ve teknik heyetin kontrolden geçirildiği, hiç kimsede virüs tespit edilmediği…

Ahmet Hakan: Ankara’daki toplantı Ekrem İmamoğlu’nun kalesine atılmış üç politik goldür

Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan bugünkü köşesinde Ankara’da dün toplanan büyükşehir belediye…