İstanbul Ümraniye’de Gezi Parkı eylemleri sırasında yapılan yürüyüşte bir arabanın çarpması sonucu hayatını kaybeden Mehmet Ayvalıtaş davasında karar duruşması görüldü. Yaklaşık 6 buçuk yıl süren davada sanıklar Mehmet Görkem Demirbaş ve Cengiz Aktaş hakkında beraat kararı verildi. Artı Gerçek’ten Rıfat Doğan’ın haberine göre baba Ali Ayvalıtaş “Tam 6.5 yıl geçti. Oğlum asker olacaktı. 80 km ile gittiğim halde karınca ezmiyorum. Yuvasını kuracak, insanlığa hizmet edecekti. Biz haram yemeyiz. Yürüyüşe katıldı. Bu suç mu? Sizden ricam size güveniyorum. Tutuklayın bunları” dedi. Baba Ayvalıtaş Mehmet Ayvalıtaş’ın ölümünden sonra eşinin de hayatını kaybettiğini hatırlattı.

Talepler reddedildi
Mahkeme avukatların kazaya karışan aracın özellikleriyle ilgili rapor alınması, bir kısım tanıkların dinlenmesi yeniden rapor alınması ve diğer taleplerin yargıyı uzatacağı sanıkların hukuki durumunda değiştirmeyeceği, raporların alınmış olması ve sonuçlarının aynı olması nedeniyle taleplerinin reddine oy birliğiyle karar verdi. Kartal Anadolu 8. Ağır Ceza Mahkemesi Mehmet Ayvalıtaş’ın ölümüyle ilgili davada sanıklar Mehmet Görkem Demirbaş ve Cengiz Aktaş hakkında beraat kararı verdi.

Medya Blok Youtube kanalını takip edin...
You May Also Like
metiner

Metiner’den 10 saniyelik donma

Mehmet Metin Rusya ve Mısır’ı karıştırınca 10 saniye onmak zorunda kaldı. Şaban…

Kavuk Şevket Çoruh’ta

Geleneksel Türkiye tiyatrosunun geleneği olan ‘kavuk’, Rasim Öztekin’den Şevket Çoruh’a bu akşam devredildi. Kavuk, İBB’nin…

24 TV ve Star da kapatılıyor

TürkMedya’da bir gazete ve bir televizyon kapısına kilit vurulacak. Medyaradar’ın haberine göre;…