Düz Dünya Derneği Başkanı Doğukan Özkan bir yandan Rusya Federal Uzay Ajansı’nın Uluslararası Uzay İstasyonu’na (UUİ) Türk astronot gönderilmesi teklifine ilişkin olarak gönüllü olarak uzaya gitmeyi kabul edebileceğini söyledi. Bir yandan da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir konuşmasında farklı düşüncelere kulak verilmesi gerektiğini anlatmak için verdiği “dünya yuvarlaktır” örneğine tepki gösterdi.

Kılıçdaroğlu’na ‘Dünya düzdür’ daveti
Dünya Avşarlar Kültür ve Dayanışma Derneği’nin bir etkinliğinde konuşan Kılıçdaroğlu, farklı düşünen insanları dinlemek gerektiğine vurgu yaparak, “Orta Çağ’da bütün dünya, dünyanın düz olduğuna inanıyordu. Bir kişi çıktı ve ‘dünya yuvarlaktır’ dedi. Mahkemeye götürdüler ve yine ‘dünya yuvarlak’ dedi. Kim haklı çıkıyor. Şimdi bütün dünya o adamın teorisine destek veriyor. Farklı düşündü diye yakalayıp suçlamamıza gerek yok” demişti. Düz Dünya Derneği Başkanı Doğukan Özkan’dan Kılıçdaroğlu’nun bu sözlerine tepki geldi. Özkan, “Dünyanın tamamı yuvarlak olduğuna inanmıyor. Amerika’da milyonlarca “düz dünyacı” var. Biz yuvarlak dünya teorisine katılmıyoruz. Kılıçdaroğlu, eğer farklı düşünceleri dinlemek istiyorsa bizi dinlemeli. Kendisine bu konudaki düşüncelerimizi aktarmak istiyoruz. Dünyanın gerçekten düz olduğunu kanıtlamamız için kendisini Adana’daki derneğimize davet ediyoruz ” ifadesini kullandı.

Özkan, Rusya Federal Uzay Ajansı’nın Uluslararası Uzay İstasyonu’na Türk astronot gönderilmesi teklifine ilişkin de gönüllü olarak uzaya gitmeyi kabul edebileceğini yanıtını verdi.

You May Also Like

24 TV ve Star da kapatılıyor

TürkMedya’da bir gazete ve bir televizyon kapısına kilit vurulacak. Medyaradar’ın haberine göre;…

Ahmet Hakan: Ankara’daki toplantı Ekrem İmamoğlu’nun kalesine atılmış üç politik goldür

Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan bugünkü köşesinde Ankara’da dün toplanan büyükşehir belediye…

Kerimcan Durmaz Türkiye’yi terk etti

Sosyal medya fenomeni Kerimcan Durmaz, Türkiye’den ayrılma kararı aldı. Kerimcan Durmaz hakkında,…