İstanbul Fatih’te evin kapısına ‘İçeride siyanür var, girmeyin, polisi çağırın’ yazılı not bırakarak intihar eden dört kardeşin borçlarını arkadaşları ödemeye çalışacak. Öte yandan 4 kardeşin cenazesi halen alınamadı.

Fatih Molla Gürani Mahallesi Oğuzhan Caddesi’ndeki bir dairede ölü bulunan Cüneyt (48), Oya (54), Kamuran (60) ve Yaşar Yetişkin (56) kardeşlerin cenazeleri halen defnedilmedi. Ön otopsisi yapılan cenazeler için ailenin yakınlarından herhangi bir başvuru yapılmadı. Artı Gerçek’ten Fırat Yeşilçınar’ın haberine göre Akrabalarından kimsenin başvuru yapmaması üzerine Oya Yetişkin’in yakın arkadaşı Serpil Alkan avukatıyla beraber Adli Tıp Kurumu’na geldi. Alkan, cenazeleri teslim almak için önce savcılığa başvurdu. Ardından Adli Tıp Kurumuna dilekçe vererek cenazelerin kendisine teslim edilmesini isteyen Alkan’a olumlu bir dönüş olmadı. Bugün gün boyunca Yenibosna Adli Tıp önünde beklediğini söyleyen Alkan, ‘Cenazeleri bir an önce alıp defnetmek istiyoruz. En azından son görevimizi yapalım. Ama halen bize olumlu bir dönüş olmadı. Bu gidişle de Pazartesi gününe kadar bekleyeceğiz. Biz defin işlemleri için beklerken bir arkadaşımız daha şehir dışından bizi arayarak mezar taşını yaptıracağını söyledi. Defin işlemleriyle birlikte rahmetlilerin borçlarını da ödemeye çalışacağız. En azından bu da böyle kapanmış olur’ dedi. Alkan Mezarlıklar Müdürlüğü ile de görüşmeler yaptığını, cenazelerin verilmesi halinde de Ayazağa Mezarlığı’na cenazelerin defnedileceğini söyledi.

Cevap yok
Alkan dışında CHP’li Ali Şeker de bugün bir dizi görüşmeler yaptı. Savcılık ile yapılan görüşmelerde Şeker’e de olumlu bir dönüş olmadı. Şeker bu işlemlerin bilerek geciktirildiğini söyledi. Ali Şeker, Adalet Bakanı’nı da aradığını, kendisine cevap verilmediğini söyledi.

Medya Blok Youtube kanalını takip edin...
You May Also Like
metiner

Metiner’den 10 saniyelik donma

Mehmet Metin Rusya ve Mısır’ı karıştırınca 10 saniye onmak zorunda kaldı. Şaban…

Kavuk Şevket Çoruh’ta

Geleneksel Türkiye tiyatrosunun geleneği olan ‘kavuk’, Rasim Öztekin’den Şevket Çoruh’a bu akşam devredildi. Kavuk, İBB’nin…

24 TV ve Star da kapatılıyor

TürkMedya’da bir gazete ve bir televizyon kapısına kilit vurulacak. Medyaradar’ın haberine göre;…