Berkin Elvan soruşturmasına dair haber yapan Cumhuriyet ve BirGün çalışanı gazeteciler hakkında, soruşturmada adı geçen polislerden birinin kimliğini açıkladıkları gerekçesiyle dava açıldı.

Berkin Elvan’ın öldürülmesine dair soruşturmayla ilgili haberleri yapan Cumhuriyet ve BirGün gazetesi çalışanı üç gazeteciye dava açıldı. Cumhuriyet gazetesinden Canan Coşkun ve Ali Açar ile BirGün’den Can Uğur, Terörle Mücadele Kanunu’nun 6. maddesi uyarınca “terörle mücadelede görev almış kamu görevlisini hedef göstermek” suçlamasıyla yargılanacak.
İddianamede, Berkin Elvan soruşturmasında adı geçen polislerden birinin yapılan haberlerde kimliğinin açıklandığı ve polisi ölümle tehdit eden sol örgütlere hedef gösterildiği iddia edildi. İlk duruşma, İstanbul 34. Ağır Ceza Mahkemesinde 9 Nisan 2020’de görülecek.
Savcılık, “Berkin Elvan’ın ölümünün bir kısım terör örgütleri tarafından istismar edildiğini” ileri sürerek dava konusu haberlerle de şüpheli polisin sol örgütlere hedef gösterildiğini iddia etti.

Medya Blok Youtube kanalını takip edin...
You May Also Like

24 TV ve Star da kapatılıyor

TürkMedya’da bir gazete ve bir televizyon kapısına kilit vurulacak. Medyaradar’ın haberine göre;…

Abdurrahim Albayrak ve eşinde Koronavirüs tespit edildi

“Tüm futbolcular ve teknik heyetin kontrolden geçirildiği, hiç kimsede virüs tespit edilmediği…

Ahmet Hakan: Ankara’daki toplantı Ekrem İmamoğlu’nun kalesine atılmış üç politik goldür

Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan bugünkü köşesinde Ankara’da dün toplanan büyükşehir belediye…