Ceren Damar, Hasan İsmail Hikmet tarafından 2 Ocak 2019’de fakültedeki odasında darbesiyle katledildi. Davanın 4. duruşması dün Ankara 33. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

 

medyablok-ÖZEL

 

Duruşmada savunma yapan sanık avukatı Vahit Bıçak’ın sözleri tepki topladı. Bıçak, “Sanık burada bir katliam yapmamıştır, seri cinayet de işlememiştir’’ dedi. Bıçak savunmasında Ceren Damar’ın 15 Temmuz lehine tweet attığını savundu. Bu açıklama da ciddi tepki topladı.

Savunmaların ardından mahkeme heyet, sanık Hikmet’in “kişiyi yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldığını bildirdi. Sanığa “ruhsatsız silah bulundurma” ve “silahla tehdit” suçlarından 3 yıl hapis cezası ve 600 TL adli para cezası verildi. Mahkeme, sanığı “tasarlayarak öldürme” ve “Canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme”den cezalandırmadı.

Duruşma sonrası medyablok’a konuşan baba Mustafa Damar, ‘’Ağır bir dönem geçirdim. Bugün daha da ağırdı’’ dedi. Sanık avukatı Vahit Bıçak’ın sözlerini hatırlatmamızın ardından baba Mustafa Damar, ‘’Ahlaksız açıklamalar yaptı. Suç duyurusunda bulunacağız ’’ diye konuştu.

Medya Blok Youtube kanalını takip edin...
You May Also Like
metiner

Metiner’den 10 saniyelik donma

Mehmet Metin Rusya ve Mısır’ı karıştırınca 10 saniye onmak zorunda kaldı. Şaban…

Kavuk Şevket Çoruh’ta

Geleneksel Türkiye tiyatrosunun geleneği olan ‘kavuk’, Rasim Öztekin’den Şevket Çoruh’a bu akşam devredildi. Kavuk, İBB’nin…

24 TV ve Star da kapatılıyor

TürkMedya’da bir gazete ve bir televizyon kapısına kilit vurulacak. Medyaradar’ın haberine göre;…