Konya’da bir kadını sokakta darp eden erkeğe müdahale etmek isterken çıkan arbedede ölümüne neden olan Kadir Şeker, “Kadının ağlama sesine dayanamayıp yanlarına gittim” dedi. 

Hürriyet’ten Musa Kesler’in haberine göre; Şeker ifadesinde Duran’ın kadına bağırması üzerine yanlarına gittiğini, “Ağabey ne yapıyorsun” dediğini, adamın “S… git başımdan… veleti” dediğini söyledi. Genç, Duran’a “Ayıp değil mi, gücün kadına mı yetiyor” deyince, “Senin belan olur seni bulurum, karım değil mi lan sana ne” karşılığını aldığını aktardı.
Duran’ın kendisine küfrettiğini, bağırmaya başladığını belirten Şeker, Duran’ın yüzüne sürekli vurduğunu, elleriyle kendini koruduğunu, boğazının da sıkıldığını anlattı.
Şeker konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: “En son boğazıma yapıştı, ben geriye kaçmaya çalıştıkça boğazımı bırakmadı. Ciğerlerim acıdı, nefes alamadım. Cebimdeki bıçağa elim gitti. Bıçağı sağ elimle açtım. Geriye kaçmaya çalışırken, adam benim boğazımdan tutmaya devam etti. Geri giderken botumun topuğu takıldı. Yere sırt üstü düştüm, adam da yanıma doğru düştü. Tam olarak üstüme doğru düşmedi galiba öyle hatırlıyorum. Adam düşünce elimde acı hissettim. Kendimi yan taraftan çıkarttım ayağa kalktım, elimde ve bıçakta kan gördüm. Bıçağı kapatıp cebime koydum, oradan yürüyerek eve gittim elimi tutmaktaydım. Geri dönüp bakmadım. Adamın ne halde olduğunu görmedim.”
Şeker, daha önce kendisinin parkta falçatayla kovalandığı için bazen bıçak taşıdığını dile getirerek, Ayşe D.’nin “Elinde bıçakla yanımıza geldi” ifadesinin doğru olmadığını kaydetti.
Şeker, “Kadının ağlama sesine ve adamın bağırmasına istinaden yardım amaçlı kadına karşı bir fiziksel eylem varsa aralamak için gitmiştim” ifadelerini kullandı. Genç, pişman olduğunu da ifade etti.

You May Also Like

24 TV ve Star da kapatılıyor

TürkMedya’da bir gazete ve bir televizyon kapısına kilit vurulacak. Medyaradar’ın haberine göre;…

Ahmet Hakan: Ankara’daki toplantı Ekrem İmamoğlu’nun kalesine atılmış üç politik goldür

Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan bugünkü köşesinde Ankara’da dün toplanan büyükşehir belediye…

Kerimcan Durmaz Türkiye’yi terk etti

Sosyal medya fenomeni Kerimcan Durmaz, Türkiye’den ayrılma kararı aldı. Kerimcan Durmaz hakkında,…