Edirne’ de düzensiz göçmen hareketliliği arttı. Avrupa’ya geçmek isteyen onlarca düzensiz göçmen Edirne’ye gelerek sınıra doğru yaya olarak harekete geçti. ( Salih Baran – Anadolu Ajansı )

‘Sınır kapıları açıldı’ haberlerine güvenerek Avrupa’ya geçmek üzere Kapıkule sınır kapısında gelen bir kadın mülteci, geçişlerine izin verilmediğini ve denize yönlendirildiklerini açıkladı. Kadının sözlerini canlı yayında veren NTV Twitter hesabından da paylaştığı videoyu daha sonra sildi.

Türkiye’nin Avrupa’ya gitmek isteyenlerin durdurulmayacağı açıklamasının ardından çok sayıda mülteci Kapıkule sınır kapısına yöneldi.

Otobüslerle ve taksilerle sınır kapısına gelen mültecilerle ilgili NTV canlı yayınında ekrana gelen görüntüler ise durumun durumun vehametini gösterdi. Canlı yayında konuşan bir mülteci kadın kendilerinin otobüslerle bedavaya sınıra getirildiklerini söylerken, kapıdaki görevlilerin ise kendilerini denize yönlendirdiğini ifade etti.

Mülteci kadın yayında şunları anlattı: “Saat birde haber geldi. Dediler ki sınır kapıları açılmış geçebilirsiniz. Ondan sonra orada otobüsler bekliyorlardı. Bizi buraya kadar bedava getirdi yani. Ondan sonra burada bıraktı bizi. Şimdi sınır kapısına gidiyoruz. Orada jandarma arkadaşlar diyor ki; geçemezsiniz, burada kapılar kapalı. Ama denizden diyor geçebilirsiniz. Şimdi siz düşünün; bu kadar millet, bu kadar çocuklar denizden nasıl geçebilir? Gemi de yok, hiçbir şey yok nasıl geçebilirler?” NTV muhabirinin ‘Size birileri mi buraya gelin dedi?” sorusuna ise mülteci kadın şu cevabı verdi: “Bize sınır kapıları açık dediler, biz de apar topar geldik buraya.”

HABER MERKEZİ

Medya Blok Youtube kanalını takip edin...
You May Also Like
metiner

Metiner’den 10 saniyelik donma

Mehmet Metin Rusya ve Mısır’ı karıştırınca 10 saniye onmak zorunda kaldı. Şaban…

24 TV ve Star da kapatılıyor

TürkMedya’da bir gazete ve bir televizyon kapısına kilit vurulacak. Medyaradar’ın haberine göre;…

Abdurrahim Albayrak ve eşinde Koronavirüs tespit edildi

“Tüm futbolcular ve teknik heyetin kontrolden geçirildiği, hiç kimsede virüs tespit edilmediği…