Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi Araştırma Görevlisi Ceren Damar Şenel, sınavda kopya çekerken yakaladığı öğrencisi Hasan İsmail Hikmet tarafından 12 Ocak’ta 17 defa bıçaklayarak öldürülmüştü. Katil Hasan İsmail Hikmet ise ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Hikmet’in cezasında indirim yapılmadı.

 

Bıçak, Ceren Damar’ın 15 Temmuz darbe girişimi lehine de tweet attığını öne sürmüştü. Bıçak, son olarak da Ceren Damar’ın babasının kızının ölümü üzerinden rant sağladığını ifade ettiği skandal sözlere imza atmıştı.
Katilin avukatı Vahit Bıçak, suikast sonucu öldürülen Necip Hablemitoğlu’nun Köstebek kitabında da yer alan isimlerden biri.

Bıçak, Köstebek kitabındaki “cemaatler emniyeti kuşattı” bölümünde yer alıyor.
Wikileaks belgelerinde de adı geçen Bıçak’ın ‘laiklik karşıtı konuşmalar’ yapan dönemin Kayseri Belediye Başkanı Şükrü Karatepe’yi de aklayan kişilerden olduğu ayrıntısı kitapta anlatılıyor.

İşte Hablemitoğlu’nun Köstebek kitabındaki o bölüm:
‘Ankara: Polis Akademisi’ne Abdülkadir Aksu’nun İçişleri Bakanı olduğu 1987-1988 yılları arasında yerleştirilen 42 öğretim üyesinin tamamının burslu olarak İngiltere’de master ve doktora programlarına gönderildiği, bunların yaklaşık 30’unun İngiltere’de kalış sürelerini 1-3 yıl uzatmayı başarmalarına rağmen eğitim programlarını tamamlayamadıkları, YÖK sisteminde süresi içinde programı tamamlayamayanların kurum ile ilişkisi kesilmesine rağmen bu şahısların ömür boyu aynı kadroda kalacak şekilde ataması yapıldığı öğrenilmiştir.
Bu şahısların yasalara uygun olarak üç yıl süreli sözleşmeli  personel  statüsüne alınmasına karar verilmiş olmakla birlikte, bu husus kendilerine, anlaşılamayan nedenlerle hâlâ tebliğ edilmemiştir. Sözkonusu kişilerin arasında Kayseri Belediye Başkanı Şükrü Karatepe’yi aklayan Prof.Dr. Ali Şafak, Yard.Doç.Dr. Vahit Bıçak ve öğretim üyesi Mesut Bedri Eryılmaz da vardır’

Medya Blok Youtube kanalını takip edin...
You May Also Like

24 TV ve Star da kapatılıyor

TürkMedya’da bir gazete ve bir televizyon kapısına kilit vurulacak. Medyaradar’ın haberine göre;…

Abdurrahim Albayrak ve eşinde Koronavirüs tespit edildi

“Tüm futbolcular ve teknik heyetin kontrolden geçirildiği, hiç kimsede virüs tespit edilmediği…

Sokak köpeğini pitbullara parçalattılar!

Kan donduran görüntüler Adana’dan geldi. Tasmasız gezdirilen pitbull cinsi köpeklerin sokak köpeğine…