Yeniçağ’ın aktardığına göre, gazeteci Murat Ağırel hakkında serbest bırakıldığı dosyadan tutuklama kararı verildi. Karar, savcılığın itirazı üzerine İstanbul 9. Sulh Ceza Hakimliği tarafından alındı.

Gazeteci Muat Ağırel’in avukatı Onur Cingil sosyal medya hesabından “Murat Ağırel ile birlikte Adliyeye gitmek üzere Vatan Emniyetten yola çıktık” ifadelerini kullandı.  Twitter hesabından bir video paylaşan Ağrıel “Neden 04.30’da bu şekilde baskın yapıyorsunuz? Zaten çağırsanız gelirim. Şu anda da Vatan Caddesi’ne gidiyorum teslim omaya. Muhtemelen tutuklayacaklar beni.  Cuma günkü davadan mı, yeni bir dosya mı açtılar bilmiyorum. Daha önce de söylediğim gibi ben Mustafa Kemal Atatürk’ün devrimlerine inanan bir Türk genciyim. Ne benden darbeci ne ifşacı ne de devlet düşmanı bir insan çıkaramazsınız” ifadelerini kullandı.

Ferhat Çelik ve Keser de gözaltında

Öte yandan adli kontrolle serbest bırakılan Yeni Yaşam gazetesi Yazı İşleri Müdürü Aydın Keser’in savcılık itiraz üzerine  gözaltına alınmasının ardından gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Ferhat Çelik de emniyete çağrıldı.

HABER MERKEZİ

Medya Blok Youtube kanalını takip edin...
You May Also Like

24 TV ve Star da kapatılıyor

TürkMedya’da bir gazete ve bir televizyon kapısına kilit vurulacak. Medyaradar’ın haberine göre;…

Abdurrahim Albayrak ve eşinde Koronavirüs tespit edildi

“Tüm futbolcular ve teknik heyetin kontrolden geçirildiği, hiç kimsede virüs tespit edilmediği…

Sokak köpeğini pitbullara parçalattılar!

Kan donduran görüntüler Adana’dan geldi. Tasmasız gezdirilen pitbull cinsi köpeklerin sokak köpeğine…