Bekir Teker, Maltepe Açık Ceza İnfaz Kurumu’ndan kaçtı.

 

Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne, 2018 yılında Bekir Teker’in tefecilik yaptığı yönünde şikâyette bulunulmuştu.

Hürriyet’ten Çetin Aydın’ın haberine göre, ekipler şikâyet üzerine çalışma başlatmış, Teker’in tefecilik yapan bir grubu yönettiği iddialarının ardından 13 Kasım 2018 günü operasyon düzenlenmişti.
Teker basılan adreslerde bulunamazken 11 adamı gözaltına alınmıştı. Polis firardaki Teker’i yakalamak için çalışmalarını sürdürürken ilk operasyondan bir ay sonra düzenlediği operasyonda Teker’i İstanbul Ataşehir’de yakalamıştı. Teker emniyetteki sorgusunun ardından çıkarıldığı adliyede tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Maltepe Açık Ceza İnfaz Kurumu’nda tutuklu bulunan Teker, geçen salı günü saat 15.00 sıralarında firar etti. Cezaevi yönetimi firarı öğrendikten sonra güvenlik birimlerine Teker’in firar ettiği bilgisini geçti.
Ardından güvenlik güçleri Teker’i her yerde aramaya başladı. Teker’in firarından üç gün sonra adına açılmış sosyal medya hesabından fotoğrafının paylaşılması üzerine takipçilerinin ‘geçmiş olsun’ dileklerine yanıt verilmemesi dikkat çekti.

KAYNAK: DHA

Medya Blok Youtube kanalını takip edin...
You May Also Like
metiner

Metiner’den 10 saniyelik donma

Mehmet Metin Rusya ve Mısır’ı karıştırınca 10 saniye onmak zorunda kaldı. Şaban…

Kavuk Şevket Çoruh’ta

Geleneksel Türkiye tiyatrosunun geleneği olan ‘kavuk’, Rasim Öztekin’den Şevket Çoruh’a bu akşam devredildi. Kavuk, İBB’nin…

24 TV ve Star da kapatılıyor

TürkMedya’da bir gazete ve bir televizyon kapısına kilit vurulacak. Medyaradar’ın haberine göre;…