Kanada Başbakanı Justin Trudeau’nun eşi Sophie Trudeau’ya korona virüsü testi yapıldı.

Kanada Başbakanı Justin Trudeau ile eşi Sophie Trudeau’nun, yeni korona virüsü nedeniyle kendilerini evlerinde tecrit edecekleri açıklandı. Kararın, Sophie Trudeau’nun grip benzeri belirtiler göstermesi üzerine alındığı belirtiliyor. Buna göre, Sophie Trudeau’ya test de yapıldı anck sonuçlar henüz açıklanmadı.

Trudeau’nun ofisinden yapılan açıklamada, “Kısa süre önce Londra’daki bir konuşmadan dönen Sophie Grégoire Trudeau, dün gece düşük ateş de dahil olmak üzere, grip benzeri hafif belirtiler göstermeye başladı. Derhal tıbbi yardım aldı ve kendisine COVID-19 virüsü için test yapılıyor” denildi.

Sophie Trudeau’nun test sonuçlarını evinde beklediği, semptomların hafiflediği ancak 48 yaşındaki Justin Trudeau’nun elinin test sonucu çıkana kadar önlem olarak evden çalışacağı belirtildi. Trudeau, bugün ve yarın için planlanan yüz yüze görüşmelerini de telefonla gerçekleştirecek. Açıklamada, çiftin üç çocuğunun da evde olup olmadığına bir ayrıntıya yer verilmedi.

Kanada’da şu an 100’ün üzerinde korona virüsü vakası bulunuyor. Sayının bir hafta içinde iki kat yükseldiğine dikkat çekiliyor.

HABER MERKEZİ

Medya Blok Youtube kanalını takip edin...
You May Also Like

24 TV ve Star da kapatılıyor

TürkMedya’da bir gazete ve bir televizyon kapısına kilit vurulacak. Medyaradar’ın haberine göre;…

Abdurrahim Albayrak ve eşinde Koronavirüs tespit edildi

“Tüm futbolcular ve teknik heyetin kontrolden geçirildiği, hiç kimsede virüs tespit edilmediği…

Sokak köpeğini pitbullara parçalattılar!

Kan donduran görüntüler Adana’dan geldi. Tasmasız gezdirilen pitbull cinsi köpeklerin sokak köpeğine…