Kurtlar Vadisi’nin yapımcısı Raci Şaşmaz hakkında yürütülen ‘tacir veya şirket yöneticileri ile kooperatif yöneticilerinin dolandırıcılığı’ ile ilgili davada Şaşmaz hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

İstanbul Anadolu 13. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya sanıklar Necdet Yalçın, Tayyar Raci Şaşmaz, Ahmet Mahir Şaşmaz, Maruf Dindar, Muhammet Muhit Kayaoğlu, Tayfur Yalçın katılmadı.

BirGün’den Uğur Şahin’in haberine göre; ara kararını açıklayan mahkeme, aralarında Şaşmaz’ın da olduğu 6 kişi hakkında yakalama kararı çıkarttı. Mahkeme, söz konusu kişiler hakkında yurtdışı yasağı koydu. Mahkeme heyeti duruşmayı 8 Eylül’e erteledi.

Başlamadan biten Brooklyn projlerinin 131 mağdurunun şikâyeti üzerine başlayan soruşturmada İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı iddianame hazırlamıştı. İddianame İstanbul (Anadolu) Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edilmişti. Yapımcı Raci Şaşmaz ile Ahmet Mahir Şaşmaz, Aydoğan Selimoğlu, Hızır Selimoğlu’nun da aralarında bulunduğu Pana Yapı ve Selimoğlu İnşaat firmasının ortak ve yöneticisi 13 şüphelinin ‘Tacir veya şirket yöneticileri ile kooperatif yöneticilerinin dolandırıcılığı’ suçundan 131 defa hapisle cezalandırılmaları isteniyor.

HABER MERKEZİ

Medya Blok Youtube kanalını takip edin...
You May Also Like
metiner

Metiner’den 10 saniyelik donma

Mehmet Metin Rusya ve Mısır’ı karıştırınca 10 saniye onmak zorunda kaldı. Şaban…

24 TV ve Star da kapatılıyor

TürkMedya’da bir gazete ve bir televizyon kapısına kilit vurulacak. Medyaradar’ın haberine göre;…

Abdurrahim Albayrak ve eşinde Koronavirüs tespit edildi

“Tüm futbolcular ve teknik heyetin kontrolden geçirildiği, hiç kimsede virüs tespit edilmediği…