Suudi Arabistan’ın ulusal petrol şirketi Saudi Aramco’da seçilen bir yöntem eleştirilerin hedefi oldu.

Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) pandemi ilan ettiği corona virüsü, dünya çapında panik yaratmaya devam ediyor. Salgının yoğun olarak görüldüğü ülkeler eğitime ara verirken, spor karşılaşmalarından kültürel etkinliklere kadar birçok organizasyon da iptal edildi.

Virüsten korunmak için çok sayıda önlem alınırken, Suudi Arabistan’da yapılan bir uygulama ise tepki çekti. Ülkenin ulusal petrol şirketi Saudi Aramco’da bir çalışan, üzerine kostüm giydirilerek el dezenfektanıyla ofiste dolaştırılmaya başlandı. Adı açıklanmayan çalışan bu kıyafetle dolaşıyordu.

Adı açıklanmayan çalışanın bu görüntüsü sosyal medyada paylaşılınca ortalık karıştı. Kullanıcılar uygulamanın ‘rahatsız edici, aşağılayıcı ve insanlık dışı’ olduğunu savunurken, şirket çok sayıda şikayet mesajı gelmesi üzerine açıklama yaptı.

Görüntüyü doğrulayan şirket yetkilileri, kişisel hijyenin önemine dikkat çekmek için böyle bir yol seçildiğini duyururken, “Sosyal medyada dolaşan görüntülerdeki uygulamaya derhal son verdik. Böyle bir şeyin tekrar yaşanmaması için önlemlerimizi aldık” dedi.

HABER MERKEZİ

Medya Blok Youtube kanalını takip edin...
You May Also Like
metiner

Metiner’den 10 saniyelik donma

Mehmet Metin Rusya ve Mısır’ı karıştırınca 10 saniye onmak zorunda kaldı. Şaban…

Kavuk Şevket Çoruh’ta

Geleneksel Türkiye tiyatrosunun geleneği olan ‘kavuk’, Rasim Öztekin’den Şevket Çoruh’a bu akşam devredildi. Kavuk, İBB’nin…

24 TV ve Star da kapatılıyor

TürkMedya’da bir gazete ve bir televizyon kapısına kilit vurulacak. Medyaradar’ın haberine göre;…