Umreden döndükten sonra karantinaya alınan 2 kişi kaçmaya baladı. Kaçan kişiler yakalandı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, umreden dönen vatandaşların yeni tip Corona virüsü tedbirleri kapsamında Ankara ve Konya’daki bazı yurtlarda karantinaya alındığını açıkladı.

Bakanlık’tan yapılan açıklamada, umre amacıyla Suudi Arabistan’da bulunan vatandaşların Türkiye’ye dönmelerinin ardından 14 günlük karantina sürelerini geçirecekleri bir yer ihtiyacı hasıl olduğu vurgulanarak “Bu çerçevede, Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğüne bağlı Ankara ve Konya’daki bazı yurtlar, umreden dönen vatandaşlarımızın karantina süresi boyunca kalabilmeleri için uygun hale getirilmiş ve söz konusu karantina süreci başlamıştır” denildi.
Açıklamada “Üniversitelerin üç haftalık tatil süreciyle birlikte büyük oranda boş olan bu yurtlarımızda kalan az sayıdaki öğrencimizin de başka yurtlara nakilleri sağlanarak herhangi bir mağduriyet yaşanmamıştır” denildi.

Ankara’daki yurtların isimleri ve kalan misafir sayısı şöyle:
Şehit Özel Harekat: 2064
Milli İrade: 1880
Gölbaşı: 1448
Toplam: 5392

Konya’daki yurtların isimleri ve kalan misafir sayısı ise şöyle:
Tahir Büyükkörükçü: 2228
Kutalmışoğlu: 2710
Toplam: 4938

Umreden dönen vatandaşların bir kısmı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında Konya’daki 2 yurtta karantinaya alındı.
Umre amacıyla Suudi Arabistan’da bulunan vatandaşlar, Türkiye’ye dönmelerinin ardından 14 günlük karantina süreleri için Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü’ne bağlı Ankara ve Konya’daki yurtlara yerleştirildi.
Bu kapsamda Konya’daki Tahir Büyükkörükçü ve Kutalmışoğlu Süleyman Şah erkek öğrenci yurtlarında kalan öğrencilerin Konya Büyükşehir Belediyesine ait otobüslerle başka yurtlara nakledilmesinin ardından umreciler, Konya Havalimanı’ndaki ilk kontrollerinin ardından polis eşliğinde otobüslerle yurtlara getirildi.
Umreden dönen vatandaşların yakınları, yurtların önünde bekledi.

Tedbir amaçlı Ankara Gölbaşı’nda KYK yurtlarına yerleştirilen vatandaşlardan 2 kişinin, karantinadan kaçmaya çalıştığı öğrenildi. Karantinaya girmek istemeyen 2 kişinin polis tarafından yakalandı.

HABER MERKEZİ

Medya Blok Youtube kanalını takip edin...
You May Also Like
metiner

Metiner’den 10 saniyelik donma

Mehmet Metin Rusya ve Mısır’ı karıştırınca 10 saniye onmak zorunda kaldı. Şaban…

Kavuk Şevket Çoruh’ta

Geleneksel Türkiye tiyatrosunun geleneği olan ‘kavuk’, Rasim Öztekin’den Şevket Çoruh’a bu akşam devredildi. Kavuk, İBB’nin…

24 TV ve Star da kapatılıyor

TürkMedya’da bir gazete ve bir televizyon kapısına kilit vurulacak. Medyaradar’ın haberine göre;…