Umreden Rize’ye gelen yaklaşık 500 kişinin sağlık kontrolünden geçirilmeden evlerine gönderilmesi tartışma yarattı.

Rize İl Müftülüğü, umreden dönenlerin sağlık kontrolünden geçirilmediklerini doğrularken, siyasi parti temsilcileri de neler yapıldığı konusunda kamuoyunun acilen bilgilendirilmesini istedi. Evrensel’in haberine göre; Rize İl Müftü Vekili Naci Çakmakçı olayla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Şubat ve mart ayları arasında 500’e yakın vatandaşımız Rize’den umreye gidip döndü. Bunlarla ilgili Diyanet İşleri Başkanlığı ve Rize Valiliğimiz ile ortak bir çalışma içerisindeyiz. Sağlık kontrollerini yaptırmaları konusunda kendilerini sürekli bilgilendiriyor ve evden çıkmamaları konusunda uyarıyoruz. Bu vatandaşlarımızla ilgili herhangi bir karantina uygulaması mevcut değildir. Diyanet İşleri Başkanlığı ve valiliğimizin direktifleri doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürüyor, vatandaşlarımızı konu hakkında bilgilendiriyor ve duyarlı olmaya çağırıyoruz. Bu sorun tüm toplumumuzun ciddi bir sağlık sorunudur, bu nedenle hep birlikte ortak çalışmalarla bu işin üstesinden gelmeye çalışacağız” diyerek Rize’de umreden gelenlerin sağlık kontrolünden geçirilmediğini doğruladı.

Rize Vali Yardımcısı ve Koronavirüs Koordinasyon Başkanı Ahmet Dalkıran da umreden dönen vatandaşların sağlık kontrolünden geçirilmeden evlerine gönderildiğini kabul ederek, umreden dönenlerle sürekli diyalog içerisinde olduklarını dile getirdi.

HABER MERKEZİ

Medya Blok Youtube kanalını takip edin...
You May Also Like
metiner

Metiner’den 10 saniyelik donma

Mehmet Metin Rusya ve Mısır’ı karıştırınca 10 saniye onmak zorunda kaldı. Şaban…

Kavuk Şevket Çoruh’ta

Geleneksel Türkiye tiyatrosunun geleneği olan ‘kavuk’, Rasim Öztekin’den Şevket Çoruh’a bu akşam devredildi. Kavuk, İBB’nin…

24 TV ve Star da kapatılıyor

TürkMedya’da bir gazete ve bir televizyon kapısına kilit vurulacak. Medyaradar’ın haberine göre;…