Fırat Yeşilçınar- medyablok

Corona virüsünün yayılmasıyla birlikte çok sayıda işyeri kapatıldı, bazı işyerleri de evden çalışma sistemine geçti. 30 büyükşehir ve Zonguldak ilinde de hafta sonu sokağa çıkılmasının yasaklanmasının ardından önlemler giderek artırıldı.
Tüm bu önlemlerin alındığı Türkiye’de emekçiler çalışmaya devam ediyor. Fabrikalar üretimi sürdürüyor, inşaatlar şantiye üzerine şantiye kuruyor. Evde kalanlar ise durmadan sipariş vermeye devam ediyor.

Fabrikaların yükünü işçiler, evde kalanların yükünü ise kargo şirketlerinde çalışanlar çekiyor. Bir kargo çalışanı ile yaptığımız görüşmede bu süreci Black Friday’a benzetmesi her şeyi özetliyor: Valla kargolar şişti.

Kargo çalışanın aktardığı mesajlar şöyle:

Şöyle açıklayayım kargo şirketleri gıda pek taşımazlar. Akar kokar diğer kargolarla zarar verir diye. Bu dönemde insanların en önemli ihtiyaçları gıda. Gıdayı da Kargolar pek taşınıyor.

Pazar yerleri dediğimiz Trendyol Hepsiburada n11 gibi yerlerden tekstil ayakkabı vb siparişler veriyorlar.

AVM ler kapalı olduğu için firmalar kâr elde etmek için Trendyol Hepsiburada n11 GittiGidiyor vb yerlerden satış yapıyorlar. Hatta fiyatlar indirildi bile.

Devlet kargo şirketlerinin çalışmasını engellese memlekette ticaret durma noktasını gelir. Bu yüzden sanırım engellemiyor.

Şu anda insanlar hiçbir zaman olmadığı kadar kargo siparişi veriyorlar.

Ayakkabı giyim kozmetik oyuncak en çok sipariş verilen ürünler.

Kargoda inanılmaz bir yogunluk var.

Tıpkı efsane Cuma kampanyası gibi.

Medya Blok Youtube kanalını takip edin...
You May Also Like

Kavuk Şevket Çoruh’ta

Geleneksel Türkiye tiyatrosunun geleneği olan ‘kavuk’, Rasim Öztekin’den Şevket Çoruh’a bu akşam devredildi. Kavuk, İBB’nin…

24 TV ve Star da kapatılıyor

TürkMedya’da bir gazete ve bir televizyon kapısına kilit vurulacak. Medyaradar’ın haberine göre;…

Abdurrahim Albayrak ve eşinde Koronavirüs tespit edildi

“Tüm futbolcular ve teknik heyetin kontrolden geçirildiği, hiç kimsede virüs tespit edilmediği…