Avukat Nurettin Tanış: Polis ile arasında 3 metre kalıyor. Uyarı yaptığı gibi genç yüzünü dönüyor. Polis de hedef alarak kurşun sıkıyor. 

 

Adana’da Suriyeli 19 yaşındaki Ali El Hemdan,kalbinden vurularak öldürüldü. Adana Valiliği şüpheli polisin açığa alındığını açıklarken ‘kaza’ ifadesini kullandı. İfadesi alınan polis F.K. tutuklanarak cezaevine gönderildi. Hempdan’ın otopsi raporunda “Sol göğsünün üst kısmındaki (kalp) yaraya bağlı olarak öldüğü belirtildi.

Aileyi ziyaret eden ve savcılık ile görüşme yapan avukat Nurettin Tanış medyablok’a konuştu. Tanış, söylendiğinin aksine polisin dur ihtarı yapmadığını söyledi. Tanış, ”3 arkadaş iş çıkışı yürürken polisin GBT sorgusunu görüyorlar. 2 kişi polis tarafından durduruluyor. Diğer genç ise başka sokağa gidiyor. Görgü tanıkları Polis ile arasında 3 metre kalıyor. Uyarı yaptığı gibi genç yüzünü dönüyor. Polis de hedef alarak kurşun sıkıyor. Yani bir dur ihtarı falan yok. Görgü tanıkları mesafenin de kısa olduğunu söylüyor. Savcılık ile görüştük delilleri toplamışlar. Şimdilik delil karartma gibi bir şey söz konusu değil. Aileyi de ziyaret ettik. Bir taziye çadırı kurulmuş. Taziye çadırının olduğu alanın yakınında da polisler var.” dedi.

Avukat Tugay Bek ise şunları söyledi: Kalp hizasında kurşun var. Polis ifadesinde, ”Polis ben yere düştüm silahım ateş aldı” diyor. Ama görgü tanıkları bunun tersini söylüyor. Yine ifadesinde 25-30 metreden bahsediyor. Diğer gençlerin ifadesi alınmamış.

 

 

 

Medya Blok Youtube kanalını takip edin...
You May Also Like
metiner

Metiner’den 10 saniyelik donma

Mehmet Metin Rusya ve Mısır’ı karıştırınca 10 saniye onmak zorunda kaldı. Şaban…

24 TV ve Star da kapatılıyor

TürkMedya’da bir gazete ve bir televizyon kapısına kilit vurulacak. Medyaradar’ın haberine göre;…

Abdurrahim Albayrak ve eşinde Koronavirüs tespit edildi

“Tüm futbolcular ve teknik heyetin kontrolden geçirildiği, hiç kimsede virüs tespit edilmediği…