Kalp ameliyatı geçirmesinin ardından sağlık durumunun kötüleştiği, hatta öldüğü iddia edilen Kuzey Kore lideri Kim Jong-un’un 20 gün aradan sonra 2 Mayıs’ta kamuoyunun önüne çıkması, söylentileri durdurmaya yetmedi.

 

Başkent Pyongyang’da bir gübre fabrikasının açılışında ortaya çıkan Kim Jong-Un’un görüntülerini inceleyen ABD medyasının bazı organları, kolunda bir iz olduğu ve tıp uzmanlarına göre bunun kardiyovasküler operasyon geçirdiğini kanıtladığı iddiasında bulundu.

Ancak Güney Kore haber ajansı Yonhap, Güney Kore devlet başkanlığı makamı Mavi Ev’den üst düzey bir yetkiliye dayanarak, Seul’de Kuzey Kore liderinin ameliyat olmadığı yönünde değerlendirme yapıldığını bildirdi.

Adı açıklanmayan üst düzey Güney Koreli yetkili, “Lider Kim’in yürüyüşündeki farklılığa bakarak ameliyat geçirdiğine dair spekülatif haberler yayımlandı. Ameliyat olmadığına inanmak için bizim nedenlerimiz var, ama bunun ayrıntılarını açıklayamayız” dedi.

Kuzey Kore devlet televizyonu, 20 gün aradan sonra ortaya çıkan Kim’in açılışta yürüyen, ağzı kulaklarında gülümseyen ve sigara içen görüntülerini yayımlamıştı.

Medya Blok Youtube kanalını takip edin...
You May Also Like

24 TV ve Star da kapatılıyor

TürkMedya’da bir gazete ve bir televizyon kapısına kilit vurulacak. Medyaradar’ın haberine göre;…

Abdurrahim Albayrak ve eşinde Koronavirüs tespit edildi

“Tüm futbolcular ve teknik heyetin kontrolden geçirildiği, hiç kimsede virüs tespit edilmediği…

Sokak köpeğini pitbullara parçalattılar!

Kan donduran görüntüler Adana’dan geldi. Tasmasız gezdirilen pitbull cinsi köpeklerin sokak köpeğine…