Gazeteci Tülay Karabağ Üçler (1969), meme kanseri nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Meme kanserine nedeniyle yaklaşık 17 yıldır savaş veren Üçler, İstanbul’da tedavi gördüğü hastanede 51 yaşında hayata gözlerini yumdu. Evli olan Karabağ’ın cenazesi, yarın İzmit Kartepe Uzunbey Mezarlığı’nda toprağa verilecek. ( Sosyal Medya – Anadolu Ajansı )

Gazeteci Tülay Karabağ Üçler meme kanseri nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayata gözlerini yumdu.

Karabağ, 17 yıllık kanserle mücadele sürecini kaleme aldığı “Kanser Bana da Yakışmadı” isimli kitap yazmış, 16 Ağustos 2016 tarihinde “www.ntv.com.tr” sitesinde yayımlanan “Yüzü Olmayan Kadın” başlıklı röportajıyla Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülü’ne (TGC) layık görülmüştü.

Evli olan Karabağ’ın cenazesi, yarın İzmit Kartepe Uzunbey Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

 

Tülay Karabağ, 1969 yılında Kars’ta doğdu. İlk ve orta öğrenimini Göle Atatürk İlkokulu ve Göle 100. Yıl Lisesi’nde tamamladı. 1988 yılında Ağrı Sağlık Meslek Lisesi’ni bitirdi.

1993 yılında Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon Bölümü’nden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini “Popüler Kültür Açısından Radyo Televizyon Programcılığı” adlı teziyle aynı üniversitede tamamladı. Sekiz yıl Star TV’de yardımcı yönetmen, program yapımcısı, haber prodüktörü ve muhabir olarak görev yaptı.

2000 yılında NTV’de haber programı prodüktörlüğüne başlayan ve 2006 yılından beri de “ntv.com.tr” sağlık editörü olarak görev yapan Karabağ, çeşitli kurum, kuruluş ve derneklerden ödüllere layık görüldü.

 

Medya Blok Youtube kanalını takip edin...
You May Also Like
metiner

Metiner’den 10 saniyelik donma

Mehmet Metin Rusya ve Mısır’ı karıştırınca 10 saniye onmak zorunda kaldı. Şaban…

24 TV ve Star da kapatılıyor

TürkMedya’da bir gazete ve bir televizyon kapısına kilit vurulacak. Medyaradar’ın haberine göre;…

Abdurrahim Albayrak ve eşinde Koronavirüs tespit edildi

“Tüm futbolcular ve teknik heyetin kontrolden geçirildiği, hiç kimsede virüs tespit edilmediği…