Musa Yılmaz, Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile görevden alındı.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Başkan Yardımcısı Musa Yılmaz, Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile görevinden alındı. 2015 yılında AK Parti’den milletvekilliği aday adayı olan Yılmaz güreş hakemliği yapmıştı. Musa Yılmaz, Refahyol Hükümeti döneminde Devlet İstatistik Enstitüsü daire başkanlığı görevini yürüttü.

1958 Turgutlu doğumlu olan Musa Yılmaz, Uşak İmam Hatip Lisesi’nden sonra Ankara 19 Mayıs Gençlik ve Spor Akademisini bitirdi. 1980 yılında Manisa Vakıflar Müdürlüğü’nde memurluğa başladı. 2002 yılına kadar TBMM’de danışman olarak çalıştı. 2002’de AK Parti’den Manisa Milletvekili aday adayı oldu. TÜİK Başkan yardımcısı iken istifa ederek 2015 Milletvekilleri seçimleri için AK Parti’den aday adayı oldu. Yılmaz, evli 3 çocuk babasıdır.

Enver Taştı görevinden alınmıştı. 2018 Ekim ayında yaşanan görevden almanın yüksek çıkan enflasyon rakamından kaynaklandığı iddia edilmişti.

Medya Blok Youtube kanalını takip edin...
You May Also Like
metiner

Metiner’den 10 saniyelik donma

Mehmet Metin Rusya ve Mısır’ı karıştırınca 10 saniye onmak zorunda kaldı. Şaban…

Kavuk Şevket Çoruh’ta

Geleneksel Türkiye tiyatrosunun geleneği olan ‘kavuk’, Rasim Öztekin’den Şevket Çoruh’a bu akşam devredildi. Kavuk, İBB’nin…

24 TV ve Star da kapatılıyor

TürkMedya’da bir gazete ve bir televizyon kapısına kilit vurulacak. Medyaradar’ın haberine göre;…