Geçtiğimiz günlerde İstanbul Esenyurt’ta şoke eden bir olay yaşandı. İki kişi, sokakta durdurup adres sorduğu çocuğu araca alınca mahalle ayağa kalktı. Çocuğun araca alındığını fark eden esnaf, şahısları araçtan indirerek dakikalarca dövdü. Kalabalığın elinden kaçmayı başaran şahıslar bir süre sonra tekrar yakalanarak darp edildi. Çocuğu kaçırdığı iddia edilen 2 kişi, olay yerine gelen polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Çocuğun, karakolda verdiği ifadede “Yanlış anlaşılma oldu. Adres sordular” demesi üzerine şahıslar serbest bırakıldı.

Esenyurt’ta, bir çocuğu kamyonetle kaçırmaya çalıştıkları sanılan iki esnaf diğer esnaf ve vatandaşlar tarafından dakikalarca darp edildi. Tekmeli yumruklu dayak, saniye saniye güvenlik kameralarına yansıdı.
Olay, geçtiğimiz günlerde Şehitler Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, aynı sokakta halı yıkama işi yapan iki esnaf kamyonetleriyle adres sormak için bir çocuğu araca çağırdı.

Olayı gören çevredeki diğer esnaflar ise aracın yanına gelerek ne yaptıklarını sordu. Durumdan şüphelenen ve çocuğun kaçırılmaya çalıştığını sanan vatandaşlar, önce çocuğu indirip güvenli bir yere götürürken, araç içindeki iki kişiyi araçtan aşağı indirdi.
Esnaf, 2 kişinin çocuğu kaçırma girişiminde bulunduklarını zannederek, darp etmeye başladı. Olayı görenler durumu polis ekiplerine bildirirken, darp edilen 2 kişi kalabalığın elinden kurtularak kaçtı.

Kaçan kişileri, esnaflar cadde üzerinde tekrar yakalayıp darp etmeye devam etti. Yaşananlar saniye saniye sokak üzerindeki bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.

Medya Blok Youtube kanalını takip edin...
You May Also Like

24 TV ve Star da kapatılıyor

TürkMedya’da bir gazete ve bir televizyon kapısına kilit vurulacak. Medyaradar’ın haberine göre;…

Abdurrahim Albayrak ve eşinde Koronavirüs tespit edildi

“Tüm futbolcular ve teknik heyetin kontrolden geçirildiği, hiç kimsede virüs tespit edilmediği…

Sokak köpeğini pitbullara parçalattılar!

Kan donduran görüntüler Adana’dan geldi. Tasmasız gezdirilen pitbull cinsi köpeklerin sokak köpeğine…