MHP Genel Başkan Yardımcısı Hidayet Vahapoğlu, MasterChef isimli aşçılık yarışmasında jüri üyesi Somer Sivrioğlu’nun Çin tuzu olarak bilinen monosodyum glutamatı övmesine çok sert tepki gösterdi.

MasterChef’in bir bölümünde Somer Sivrioğlu’nun Çin tuzu için olumlu ifadeler kullanması MHP Genel Başkan Yardımcısı Hidayet Vahapoğlu’nun tepkisine nende oldu.

“Mantıklı kullanılırsa çok önemli bir ürün”

Sivrioğlu Çin tuzu için “İnsanlar monosodyum glutamatın kötü bir şey olduğunu düşünüyorlar. Hiç öyle bir şey yok. Mantıklı kullanırsa çok önemli bir ürün” dedi.

Bu sözlerin ardından MHP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Hidayet Vahapoğlu Twitter hesabından Somer Sivrioğlu’nun hedef alan sert sözler sarf etti.

“Muhtemelen para karşılığı yapılıyor”

Somer Sivrioğlu’nun yaptığı açıklamaların videosunu paylaşarak Tarım Bakanlığı ve RTÜK’ü harekete geçmeye davet eden MHP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Vahapoğlu “Bu adamın yaptığı gizli reklamdır ve muhtemelen para karşılığı yapıyor. Piyasada Çin tuzu olarak pazarlanan monosodyum glutamatı (MSG) evinize sokmayın, kullanıldığı hazır yiyecekleri almayın ve özellikle çocuklarından uzak tutun” ifadelerini kullandı.

Medya Blok Youtube kanalını takip edin...
You May Also Like

24 TV ve Star da kapatılıyor

TürkMedya’da bir gazete ve bir televizyon kapısına kilit vurulacak. Medyaradar’ın haberine göre;…

Abdurrahim Albayrak ve eşinde Koronavirüs tespit edildi

“Tüm futbolcular ve teknik heyetin kontrolden geçirildiği, hiç kimsede virüs tespit edilmediği…

Sokak köpeğini pitbullara parçalattılar!

Kan donduran görüntüler Adana’dan geldi. Tasmasız gezdirilen pitbull cinsi köpeklerin sokak köpeğine…